Pokonali Kusego i zagrają w Końskich - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pokonali Kusego i zagrają w Końskich

W ostatnim spotkaniu małopolskiej ligi młodzików w piłce ręcznej, prowadzona przez trenera Szczepana Greczyńskiego „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z SKS Kusy II Kraków. Tarnowianie wygrali to spotkanie 29-27 (14-15), dzięki czemu zajęli drugie miejsce w lidze i awansowali do rozgrywek centralnych.

Początek spotkania nie należał do udanych w wykonaniu szczypiornistów Pałacu, którzy w 2 min przegrywali 0-3. Dwie minuty później, po drugiej tego dnia bramce Konrada Wątroby, było 4-2, w 8 min przewaga gospodarzy wzrosła jednak do pięciu trafień (7-2). Jeszcze w 10 min Kusy II wygrywał 9-4. Tarnowianie zdobyli jednak cztery bramki z rzędu i w 17 min po kolejnym trafieniu świetnie tego dnia dysponowanego strzelecko (13 goli) Konrada Wątroby przegrywali już tylko 8-9. Mało tego, dwie minuty później po następnej akcji tego zawodnika na tablicy pojawił się wynik 10-10. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy przebiegały pod znakiem zaciętej rywalizacji, w której o jedno trafienie lepsi okazali się gospodarze.

Podobnie wyglądała gra w całej niemal drugiej połowie. Bardzo długo żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć przewagi większej niż jednobramkowa. Dopiero w końcówce spotkania dokonali tego zawodnicy MKS PM MPEC. Fragment między 43 a 45 minutą tarnowianie wygrali 3-0, wychodząc na prowadzenie 26-24. Tę dwubramkową przewagę utrzymali do końca meczu, a ich zwycięstwo przypieczętował w 49 min Patryk Majcher.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Michał Zarzycki, Mateusz Chłopek – Konrad Wątroba 13, Michał Mucha 6, Patryk Majcher 5, Kornel Małek 4, Jakub Sikora 1, Kamil Gromadzki, Klaudiusz Kasprzyk, Kamil Mruk, Dominik Starzyk, Igor Tarczoń, Szymon Wajda, Jakub Wzorek, Kacper Zając.

W turnieju 1/16 Pucharu Związku Piłki Ręcznej młodzików (nieoficjalne mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej), podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego zagrają w dniach 4-6 maja w Końskich. W pierwszym dniu, tarnowianie zmierzą się z gospodarzami turnieju, KSSPR Końskie, w sobotę zagrają z AZS UMCS Lublin, a ostatnim ich rywalem będzie SPR Stal Mielec.