Połowa bez straconej bramki - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Połowa bez straconej bramki

Miniony weekend był udany dla zespołów MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów występujących w młodzieżowych rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Punktów nie wywalczyły tylko juniorki młodsze, ze zmiennym szczęściem rywalizowała także druga drużyna chłopców. Uwagę zwraca wyczyn młodziczek, które w pierwszej połowie meczu w Nowym Sączu nie straciły żadnej bramki.

W drugim w tym sezonie meczu, juniorki MKS Pałac Młodzieży Tarnów podejmowały w Tarnowie ekipę Kusego Kraków. Drużyna trenera Tomasza Śmieszka bardzo dobrze weszła w to spotkanie, w 10 min po rzucie Bogny Ochońskiej prowadziła bowiem 6-1. Trzy minuty później rywalki zmniejszyły straty do dwóch bramek (7-5) i jeszcze w 22 min przegrywały tylko 9-12. Końcówkę pierwszej połowy drużyna Pałacu wygrała jednak 9-3, schodząc do szatni z dziewięciobramkową przewagą. W 40 min stopniała ona do siedmiu goli (26-19), ale na kwadrans przed końcem Wiktoria Kostuch doprowadziła do wyniku 31-20. Pięć minut później po dwóch bramkach Katarzyny Kucajdy było 35-21, a mecz zakończył się wygraną Pałacu 41-29 (21-12).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Nadia Buch – Wiktoria Kostuch 13, Katarzyna Kucajda 9, Oliwia Baut 5, Weronika Skrzypek 5, Aleksandra Ochońska 2, Aleksandra Pazdro 2, Gabriela Brożek 1, Daria Adamska 1, Bogna Ochońska 1, Martyna Rataj 1, Aleksandra Stach 1.

Trenowana przez Bartosza Bommersbacha „siódemka” juniorów MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów rozegrała podczas weekendu dwa spotkania we własnej hali. W piątek tarnowianie zmierzyli się z Kusym Kraków. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy w 3 min po dwóch bramkach Andrzeja Wicherka prowadzili 3-0. Potem gra wyrównała się. W 11 min tarnowianie wygrywali wprawdzie jeszcze 7-4, ale sześć minut później na tablicy pojawił się wynik 7-7. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy było 12-12, końcówka tej odsłony należała jednak do krakowian, którzy na przerwę zeszli z trzybramkową przewagą. Po zmianie stron pierwszą bramkę zdobyli goście, ale w 37 min po akcji bardzo tego dnia skutecznego Mateusza Wojdana, Pałac prowadził 20-18. Krakowianie na chwilę odzyskali jeszcze prowadzenie (21-22 w 42 min), potem podopieczni trenera Bartosza Bommersbacha rzucili jednak osiem bramek z rzędu i w 50 min po czterech kolejnych trafieniach Mateusza Wojdana wygrywali 29-22. W końcówce tarnowianie wyraźnie powiększyli jeszcze dzielący oba zespoły dystans, zwyciężając 39-26 (14-17). Ciekawostką jest fakt, że aż trzy bramki zdobył w tym meczu tarnowski bramkarz, Krzysztof Ocytko.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Krzysztof Ocytko 3, Jakub Hołda – Mateusz Wojdan 16, Andrzej Wicherek 8, Igor Mróz 4, Tomasz Musiał 3, Konrad Sanek 2, Jakub Basierak 1, Oskar Klamrzyński 1, Karol Płaneta 1, Jakub Kuta, Patryk Kwarciński, Filip Mądel, Mateusz Porębski, Szymon Porębski, Piotr Ślęczkowski.

W niedzielę rywalem juniorów Pałacu był inny krakowski zespół, UKS Krakowiak 85. Tarnowianie ani raz nie pozwolili przeciwnikowi na objęcie prowadzenia, ale w 20 min wygrywali tylko 10-8. Skuteczne akcje duetu Mateusz Wojdan – Andrzej Wicherek, spowodowały jednak, że pięć minut później było już 15-8. Do przerwy MKS PM MPEC prowadził różnicą ośmiu trafień. Po wyrównanym początku drugiej połowy (25-16 w 38 min), gospodarze znów rzucili pięć bramek z rzędu i w 43 min po bramce Mateusza Wojdana wygrywali 30-16. Czternastobramkowe prowadzenie utrzymali szczypiorniści Pałacu do końca spotkania, zakończonego ich wygraną 38-24 (20-12).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Kacper Słowik, Krzysztof Ocytko – Mateusz Wojdan 10, Andrzej Wicherek 9, Oskar Klamrzyński 5, Konrad Sanek 3, Jakub Basierak 2, Jakub Kuta 2, Patryk Kwarciński 2, Filip Mądel 2, Igor Mróz 1, Tomasz Musiał 1, Szymon Porębski 1, Piotr Ślęczkowski.

Juniorki młodsze Pałacu zagrały w Tarnowie z SPR Olkusz. Podopieczne trenera Tomasza Śmieszka prowadziły w tym meczu tylko raz; w 1 min po rzucie karnym wykorzystanym przez Aleksandrę Pazdro na tablicy pojawił się wynik 1-0. W 11 min tarnowianki przegrywały jeszcze tylko 4-6, ale piątą bramkę zdobyły dopiero w 24 min, doprowadzając do stanu 5-16. Do przerwy przewaga olkuszanek wzrosła do czternastu trafień, a w 39 min prowadziły już 30-11. W dalszych fragmentach spotkania przyjezdne także dominowały na boisku, zwyciężając w końcowym rozrachunku 47-21 (22-8).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Nadia Buch, Emilia Wiatr – Aleksandra Pazdro 8, Katarzyna Różycka 5, Weronika Gondek 4, Oliwia Dziekan 3, Dagmara Biedroń 1, Martyna Dębowska, Magdalena Leśniak, Zuzanna Marek, Emilia Plebańczyk.

Niecodzienny wynik padł w rozegranym w Nowym Sączu meczu młodziczek, w którym prowadzona przez trenerkę Martę Świątek „siódemka” MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zmierzyła się z miejscowym UKS Olimpia. Spotkanie rozpoczęło się wprawdzie niezbyt dobrze dla tarnowianek, gdyż w 1 min Katarzyna Różycka nie wykorzystała rzutu karnego, potem było jednak zdecydowanie lepiej. Do przerwy młode szczypiornistki Pałacu zdobyły osiemnaście bramek, nie tracąc żadnej, a sama Katarzyna Różycka ośmiokrotnie wpisała się w tym okresie na listę strzelców. Gospodynie po raz pierwszy trafiły dopiero w 37 min, doprowadzając do wyniku 1-25. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Pałacu 30-3 (18-0).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Róża Szczyrek, Teresa Frudzińska – Katarzyna Różycka 8, Monika Kopciuch 6, Aleksandra Leśniak 6, Martyna Adamczyk 4, Aleksandra Czapla 1, Maja Gawlik 1, Julia Iwaniec 1, Weronika Klich 1, Magdalena Leśniak 1, Natalia Nowak 1, Oliwia Bajgier, Natalia Hajzler, Julia Wajda.

W rozegranym w Tarnowie turnieju Małopolskiej Ligi Chłopców, pierwsza drużyna MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, której trenerem jest Tomasz Ciapała, wygrała wszystkie trzy mecze, pokonując 16-6 (8-2) PMOS II Chrzanów, 19-14 (9-9) PMOS I Chrzanów oraz 19-7 (9-2) MKS PM MPEC II Tarnów. Prowadzona przez trenera Pawła Peckę druga drużyna Pałacu, oprócz porażki w „bratobójczym” pojedynku, uległa natomiast 7-18 (4-7) PMOS I Chrzanów i zwyciężyła 16-9 (8-4) PMOS II Chrzanów.

MKS Pałac Młodzieży MPEC I: Jakub Zakrzewski, Szymon Bućko – Paweł Chłopek 14, Igor Bielko 11, Dawid Chudyka 8, Jakub Solarz 7, Jakub Marzec 3, Maciej Pal 3, Jakub Plebanek 2, Mateusz Śmieszek 2, Jan Wiśniewski 2, Aleksander Bouchadane 1, Mateusz Cytawa 1, Damian Grudniewicz, Sebastian Nowak, Maciej Wojdan.

MKS Pałac Młodzieży MPEC II: Michał Stec, Franciszek Olbracht, Jakub Strzała – Jakub Firlej 7, Kacper Golec 7, Tomasz Ziaja 4, Miłosz Głowacz 3, Kacper Marszołek 3, Mikołaj Denisiuk 2, Kacper Jeż 2, Filip Klucznik 2, Bartosz Baut, Paweł Białas, Krystian Bielecki, Konrad Klucznik.