Ponad 150 punktów kadetów MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ponad 150 punktów kadetów MUKS 1811 Unii

Wygrane kadetek MKS Pałac Młodzieży i kadetów MUKS 1811 Unii oraz porażka młodziczek Pałacu, tak przedstawia się bilans weekendowych występów młodzieżowych drużyn koszykarskich z naszego miasta.

Bardzo efektowne zwycięstwo w wyjazdowym pojedynku z MKK MDK Kielce odnieśli kadeci „A” MUKS 1811 Tarnów. Kielczanie ani przez moment nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z ekipą trenera Jarosława Mosio. Tarnowianie, dla których była to szósta z rzędu wygrana, już po dziesięciu minutach prowadzili różnicą ponad trzydziestu „oczek”. W drugiej kwarcie okazali się lepsi od gospodarzy o dwadzieścia sześć punktów, w podobnych rozmiarach wygrali także trzecią i czwartą „ćwiartkę”. Ostatecznie nasz zespół osiągnął przewagę ponad stu punktów, zwyciężając 157-52 (42-11, 38-12, 37-13, 40-16). Warto zwrócić uwagę, że aż siedmiu zawodników MUKS 1811 Unii zdobyło w tym spotkaniu minimum piętnaście punktów, a czterech z nich przekroczyło granicę dwudziestu punktów.

MUKS 1811 Unia: Damian Banak 26, Adrian Kloch 24, Mateusz Tryba 24, Grzegorz Idziak 21, Dominik Nowak 19, Mateusz Pochroń 19, Bartłomiej Kras 17, Andrzej Schabowski 7.

Od wygranej do wygranej kroczy w tym sezonie także ekipa kadetek „A” MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W trzecim ligowym meczu, podopieczne trenera Pawła Michalika zmierzyły się w hali przy ul. Gumniskiej z MOSiR Bochnia. W pierwszej kwarcie oba zespoły bardziej koncentrowały się na ataku, niż na obronie, stąd też zakończyła się ona wynikiem 34-25 dla Pałacu. Swoją wyższość tego dnia udowodniły tarnowianki zwłaszcza w drugiej kwarcie, po której ich przewaga wzrosła do dwudziestu czterech punktów (62-38). Po zmianie stron gra miała już znacznie bardziej wyrównany przebieg i mecz zakończył się wygraną Pałacu 110-82 (34-25, 28-13, 23-19, 25-25).

MKS Pałac Młodzieży: Oliwia Węglarz 29, Magdalena Maksymowicz 24, Karolina Laszota 20, Klaudia Stachura 18, Maria Srebro 14, Kinga Kozielec 3, Klaudia Mojek 2, Kinga Bałła 0, Katarzyna Drelicharz 0, Weronika Węglarz 0.

Gorzej powiodło się młodziczkom Pałacu, które po zwycięstwach w dwóch pierwszych meczach, doznały drugiej z rzędu porażki. Dwa tygodnie wcześniej, trenowane przez Deborę Sajdak, młode koszykarki MKS Pałac Młodzieży uległy we własnej hali MOSiR Bochnia, w czwartej kolejce przegrały na wyjeździe z UKS Żak Nowy Sącz. Losy tego spotkania praktycznie rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Na przerwę oba zespoły zeszły bowiem przy prowadzeniu sądeczanek 43-18. W trzeciej kwarcie tarnowianki odrobiły część strat i po trzydziestu minutach przegrywały 40-59, ostatecznie uległy jednak ekipie gospodyń 53-73 (11-22, 7-21, 22-16, 13-14).

MKS Pałac Młodzieży: Barbara Śmiertka 20, Emilia Bartoszek 14, Gabriela Ramian 8, Gabriela Wajda 6, Katarzyna Śmiertka 4, Emilia Ptak 1, Maja Galbarczyk 0, Aleksandra Kopacz 0, Karolina Korcyl 0, Sylwia Słowik 0, Kaja Woźniak 0.