Ponad ośmiuset biegaczy na ulicach Tarnowa - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ponad ośmiuset biegaczy na ulicach Tarnowa

Ponad osiemset zawodniczek i zawodników osiągnęło metę rozgrywanego w niedzielę biegu „Tarnowska Dyszka”. Jego start i meta umiejscowione były przed Gemini Park Tarnów, a trasa wiodła ulicami Tarnowa. Bieg zakończył się sukcesem Adama Czerwińskiego z Czasławia, który dystans dziesięciu kilometrów pokonał w czasie 31.09 min.

Dziesięć sekund po nim na linii mety zameldował się Damian Walczak z Warszawy, a trzecie miejsce zapewnił sobie Jan Wydra z Mszany Dolnej – 33.19 min. Najlepszy z tarnowian, Marek Łabuz z Grupy Azoty S.A., z rezultatem 34.37 min sklasyfikowany został na piątej pozycji.

Najszybszą z kobiet okazała się Magdalena Nabielec z Krakowa. Metę osiągnęła ona z czasem 37.21 min, ustępując pola jedynie dwudziestu mężczyznom. Drugie miejsce wśród przedstawicielek płci pięknej wywalczyła inna krakowianka, Beata Popadiak – 40.12 min, a trzecia była Katarzyna Wilk z Pleśnej – 41.25 min. Jako pierwsza z tarnowianek linię mety minęła natomiast Patrycja Jurkiewicz, która z rezultatem 42.56 min zajęła ósme miejsce w rywalizacji kobiet.

W kategorii wiekowej powyżej 45 lat w czołowych trójkach uplasowali się:  kobiety – 1. Elżbieta Król (Kraków) – 42.36 min, 2. Anna Kusion (Tarnów) – 46.55 min, 3. Marta Lipińska (Zbylitowska Góra) – 47.21 min; mężczyźni – 1. Marcin Płaneta (Tarnobrzeg) – 38.07 min, 2. Bogusław Opryszek – 38.28 min, 3. Roman Sosnowski (obaj Kraków) – 38.45 min.