Porażka „Jaskółek” w Ostrowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka „Jaskółek” w Ostrowie

W rozegranym wczoraj awansem spotkaniu piętnastej serii Orlen Superligi piłkarzy ręcznych, Grupa Azoty Unia Tarnów przegrała na wyjeździe 24-27 (10-12) z Arged Rebud KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Porażka ta zepchnęła tarnowian na ósme miejsce w tabeli.

Mecz Orlen Superligi piłkarzy ręcznych: Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Grupa Azoty Unia Tarnów

Mecz rozpoczął się od trafienia Marka Szpery, na które celnym rzutem odpowiedział inny rutyniarz, Paweł Podsiadło. Podobnie wyglądała rywalizacja w kolejnych minutach. W 13 min na tablicy widniał wynik 5-5, a obaj doświadczeni rozgrywający mieli już w dorobku po cztery trafienia. Aż do 24 minuty żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi wyższej niż jednobramkowa. Minutę później po akcjach Krzysztofa Łyżwy i Przemysława Urbaniaka zrobiło się 10-8, a w 28 min Igor Krivokapić doprowadził do stanu 12-9. Wynik do przerwy ustalił w ostatniej minucie pierwszej połowy Dzmitry Smolikau.

Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się Paweł Podsiadło oraz Dzmitry Smolikau i w 32 min na tablicy pojawił się rezultat 12-12. Minutę później gospodarze wygrywali jednak 14-12, a w 38 min po trzeciej w tej odsłonie bramce, najskuteczniejszego wśród miejscowych, Przemysława Urbaniaka było już 17-14. W 40 min Jakub Adamski zmniejszył straty podopiecznych trenera Marcina Janasa do jednego trafienia (17-16), ale po kolejnych dwóch minutach zespół z Ostrowa Wielkopolskiego prowadził 19-16. Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie między 43 a 48 minutą. Gospodarze rzucili w tym czasie 5 bramek – autorem trzech z nich był Przemysław Urbaniak – nie tracąc żadnej i w 48 min po rzucie Patryka Marciniaka prowadzili już 24-17. W 58 min było jeszcze 27-21, dwa trafienia Pawła Podsiadły oraz rzut Jakuba Tokarza pozwoliły tarnowianom jedynie na zmniejszenie rozmiarów przegranej.

Grupa Azoty Unia: Patryk Małecki, Jakub Wysocki - Paweł Podsiadło 10, Dzmitry Smolikau 5, Jakub Adamski 2,  Aliaksandr Bushkou 2, Przemysław Mrozowicz 2, Marcel Zdobylak 2, Jakub Tokarz 1, Łukasz Kucharzyk, Korneliusz Małek, Vladyslav Parovinchak, Albert Sanek, Jakub Sikora.