Porażka Unii, trzy punkty Tarnovii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka Unii, trzy punkty Tarnovii

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały tarnowskie zespoły piłkarskie w pierwszych w tym roku spotkaniach o ligowe punkty. Unia na własnym boisku przegrała z Podhalem Nowy Targ, a Tarnovia w wyjazdowym spotkaniu pokonała Tuchovię.

Trzecioligowy mecz Unii Tarnów z Podhalem Nowy Targ rozpoczął się bardzo pechowo dla gospodarzy. W początkowych minutach poważnej kontuzji doznał bowiem Łukasz Jamróg, który odwieziony został do szpitala. Emocje na dobre rozpoczęły się w końcówce pierwszej połowy. W 44 min debiutujący w oficjalnym meczu „Jaskółek” Krystian Popiela pokonał bramkarza gości strzałem z 25 metrów. W doliczonym czasie gry, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Bartłomiej Banek wybił piłkę przed pole karne i chwilę później musiał wyjąć ją z siatki po uderzeniu Adriana Ligienzy. Po zmianie stron bramki zdobywali już tylko goście. W 57 min celnie główkował Szymon Kuźma, a wynik meczu na 1-3 (1-1) ustalił w 66 min asystujący przy drugim golu Michał Nawrot, wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu Marcina Więcka. Po tej, dziesiątej już w sezonie, porażce Unia nadal zajmuje w tabeli czternaste miejsce.

Piłkarze Tarnovii czwartoligowy pojedynek z Tuchovią rozegrali na boisku z sztuczną nawierzchnią w Niecieczy. Mecz rozpoczął się idealnie dla tarnowian, którzy już w 1 min wyszli na prowadzenie po strzale Kamila Wilka. W 18 min Mateusz Baruch zagrał ręką w polu karnym i do remisu strzałem z „jedenastki” doprowadził Bartłomiej Ogiela. Pierwsza połowa zakończyła się jednak dwubramkowym prowadzeniem Tarnovii, dla której kolejne bramki strzelili dwaj osiemnastolatkowie: Mateusz Prokop (w 26 min) i Patryk Klich (w 42 min). Ten ostatni zawodnik ustalił w 55 min rezultat spotkania, po raz drugi pokonując bramkarza Tuchovii. Wygrana ta dała Tarnovii awans na szóstą pozycję w tabeli.