Porażka Unii w finale Pucharu Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka Unii w finale Pucharu Polski

Unia Tarnów przegrała sobotni finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie. Przeciwnikiem tarnowskiej drużyny była Wolania Wola Rzędzińska. Mecz rozgrywany na murawie stadionu sportowego przy ulicy Piłsudskiego zakończył się wynikiem 1:2.

Mecz

Rywalizacja piłkarzy była bardzo wyrównana. Pierwszą bramkę meczu w 10. minucie rywalizacji zdobył zawodnik Wolanii Patryk Pikul. Niespełna pięć minut później był już remis. Strzelcem wyrównującego gola był Kacper Rajca. Wynik spotkania ustanowił Adrian Wójcik, który w 60. minucie zdobył bramkę po tym jak sędzia zawodów podyktował rzut karny. Porażka tarnowskiej Unii spowodowała, że puchar wznieśli zawodnicy Wolanii.

W wydarzeniu wzięła udział zastępczyni prezydenta Tarnowa Agnieszka Kawa oraz samorządowcy sąsiednich gmin. Zmagania sportowców swoim patronatem objął prezydent Tarnowa Jakub Kwaśny.

Przypomnijmy, że w rozpoczynającym się sezonie zawodnicy Unii Tarnów zagrają na poziomie 4. ligi. Rozgrywki wystartują już w najbliższy weekend.