Porażka dająca awans w tabeli - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka dająca awans w tabeli

Przegrywając 2-3 (25-14, 22-25, 13-25, 25-15, 12-15) mecz siedemnastej kolejki Tauron Ligi z Moya Radomka Lotnisko Radom, siatkarki Roleski Grupy Azoty ANS Tarnów doznały piątej porażki z rzędu. Zdobycie jednego punktu pozwoliło im jednak awans na dziesiąte miejsce w tabeli.

Mecz Tauron Ligi siatkówki kobiet: Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów - Moya Radomka Lotnisko Radom

W pierwszym secie, po wyrównanym początku lekką przewagę osiągnęły przyjezdne (3-5). Grające bez narzekającej na ból kolana, Wiktorii Kowalskiej, tarnowianki szybko odrobiły jednak te straty i po ataku Katarzyny Marcyniuk wygrywały 10-5. Do stanu 16-11 oba zespoły punktowały praktycznie na przemian, potem zespół trenera Marcina Wojtowicza odskoczył na dziewięć punktów (21-12). Rywalizację w tym jednostronnym secie zakończyła atakiem Klaudia Świstek.

Druga partia rozpoczęła się od dwóch punktów tarnowianek. Szybko zrobiło się jednak 2-3 i w kolejnych akcjach żadnej z drużyn nie udawało się osiągnąć zdecydowanej przewagi. Gdy na tablicy pojawił się wynik 8-11 wydawało się, że gra toczyła będzie się pod dyktando radomianek. Atak Klaudii Świstek oraz bloki Katarzyny Marcyniuk i Wiktorii Szumery doprowadziły jednak do rezultatu 11-11. Po kolejnej udanej próbie Klaudii Świstek było 17-18, Natalia Murek powiększyła jednak przewagę przyjezdnych do trzech punktów (17-20). Wiktoria Szumera doprowadziła jeszcze do wyniku 20-21, ale radomianki doprowadziły do wyniku 21-24. Pierwszego setbola gospodynie obroniły po udanym ataku Katarzyny Marcyniuk, a partię zakończyła Martyna Świrad.

W trzeciej odsłonie wyrównana walka trwała tylko do stanu 3-3. Przy zagrywce Natalii Murek zrobiło się 3-7, a po ataku Kornelii Moskwy radomianki prowadziły 11-5. Po nieudanych zagrywkach Samary de Almeidy Coelho i Marty Łyczakowskiej, w polu zagrywki stanęła Kornelia Moskwa. Środkowa gości zeszła z niego dopiero po punktowym bloku Mariny Mazenko, po którym na tablicy pojawił się wynik 8-17. Po okresie wyrównanej gry (11-20), radomianki wyprowadziły trzy skuteczne ataki i wygrywały 23-11. Ostatni w tym secie punkt zdobyła Kornelia Moskwa, blokując atak Klaudii Świstek.

Po kolejnym ataku tarnowskiej przyjmującej, zespół trenera Marcina Wojtowicza prowadził w czwartym secie 8-5. Chwilę później pomyliła się Wiktoria Szumera i było 10-8. Kolejne akcje należały do tarnowianek, które po zablokowanym przez Marinę Mazenko ataku Natalii Murek wygrywały 14-9. Chwilę później gospodynie zdobyły pięć punktów z rzędu i po zagrywce Wiktorii Szumery prowadziły już 19-10. W końcówce nie roztrwoniły już tej przewagi, kończąc seta skutecznym atakiem Klaudii Świstek.

Tie-break rozpoczął się fatalnie dla naszego zespołu, pięć pierwszych punktów zdobyły w nim bowiem przyjezdne. Serię tę przerwała dopiero Klaudia Świstek, a do zmiany stron doszło przy wyniku 8-2 dla zespołu z Radomia. Punkt Gabrieli Ponikowskiej pozwolił tarnowiankom na zmniejszenie strat do dwóch „oczek” (7-9). Po kolejnym skutecznym ataku Klaudii Świstek na tablicy pojawił się nawet wynik 11-12, ale po czasie na prośbę trenera Błażeja Krzyształowicza dwukrotnie skutecznie zaatakowała Natalia Murek (11-14). Pierwszego meczbola tarnowianki obroniły po ataku Klaudii Świstek, w kolejnej akcji ponownie skutecznie zaatakowała jednak Natalia Murek.

Roleski Grupa Azoty ANS: Katarzyna Marcyniuk (11 pkt.), Marta Łyczakowska (4), Klaudia Świstek (17), Wiktoria Szumera (14), Gabriela Ponikowska (13), Marina Mazenko (9), Aleksandra Żurawska (libero), Anna Pawłowska (libero) – Adrianna Rybak, Aleksandra Szczepańska (1), Angela Mroczek.