Porażka futsalistów w Lublinie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka futsalistów w Lublinie

Po półtoramiesięcznej przerwie wznowione zostały rozgrywki w południowej grupie pierwszej ligi futsalu mężczyzn. Tarnowska Unia w pierwszym tegorocznym meczu przegrała na wyjeździe 4-7 (1-2) z AZS UMCS Lublin.

W sobotnim meczu bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Wynik spotkania otworzył bowiem dopiero w 17 min Tomasz Grzesiak. W końcówce pierwszej połowy padły jednak jeszcze dwie bramki. W 19 min do remisu doprowadził Łukasz Mietlicki, a w ostatniej minucie pierwszej odsłony po raz drugi na listę strzelców wpisał się Tomasz Grzesiak.

Początek drugiej połowy należał jednak zdecydowanie do gospodarzy. Już w 21 min stan rywalizacji wyrównał Łukasz Mietlicki, a w 25 min dwukrotnie na listę strzelców wpisał się pozyskany w zimowej przerwie z Gwiazdy Ruda Śląska, Michał Tkacz. W 28 min kontaktową bramkę zdobył wprawdzie Wojciech Przybył, ale minutę później po strzale Jakuba Wankiewicza było 5-3. Nadzieje na korzystny dla Unii rezultat ożyły w 33 min, gdy Wojciech Przybył ponownie zmniejszył straty podopiecznych trenera Jakuba Drwala do jednego trafienia. Bramki Tomasza Sekreckiego (36 min) oraz Jakuba Wankiewicza (40 min) przypieczętowały jednak wygraną „akademików” z Lublina.

Pomimo tej przegranej, tarnowianie utrzymali siódme miejsce w pierwszoligowej tabeli.

Unia: Jakub Wałach – Wojciech Przybył 2, Mateusz Mroczka, Konrad Podobiński, Konrad Stańczyk oraz Tomasz Grzesiak 2, Tomasz Armatys, Piotr Jodłowski, Michał Nosek, Michał Sieńczak.