Porażka futsalistów w Rudzie Śląskiej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka futsalistów w Rudzie Śląskiej

W piętnastym w tym sezonie meczu o punkty w południowej grupie pierwszej ligi futsalu mężczyzn, tarnowska Unia przegrała na wyjeździe 4-6 (3-3) z Gwiazdą Ruda Śląska. Na siedem kolejek przed końcem sezonu, tarnowianie zajmują siódme miejsce w tabeli.

Mecz pierwszej ligi futsalu: Unia Tarnów - Kamionka Mikołów

Na pierwszą bramkę czekać trzeba było do 7 minuty, kiedy na listę strzelców wpisał się Konrad Podobiński. Minutę później po strzale Sebastiana Gielzy było 1-1, a w 9 min padły dwie bramki: pierwszą zdobył Mateusz Mroczka, drugą Mateusz Bąk. W 12 min po trafieniu Jakuba Grzybowskiego gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Nie cieszyli się nim jednak zbyt długo, gdyż 13 min do trzeciego już tego dnia remisu doprowadził Szymon Adamski.

W 22 min po uderzeniu Tomasza Grzesiaka znów na prowadzeniu byli podopieczni trenera Jakuba Drwala. Potem do siatki trafiali jednak już tylko futsaliści z Rudy Śląskiej. W 29 min stan rywalizacji na 4-4 wyrównał Daniel Jagodziński, a trzy minuty później piątą bramkę dla Gwiazdy zdobył Mateusz Bąk. Przy stanie 5-4 dla miejscowych, tarnowianie nie wykorzystali dwóch przedłużonych rzutów karnych. Zemściło się to na nich w 36 min – Unia grała wówczas bez bramkarza – gdy drugą tego dnia bramkę dla gospodarzy strzelił Daniel Jagodziński.

Unia: Jakub Wałach – Szymon Adamski 1, Mateusz Mroczka 1, Konrad Podobiński 1, Dominik Wardzała oraz Dominik Strzelecki, Michał Nosek – Tomasz Grzesiak 1, Marcin Gruszka, Piotr Jodłowski, Wojciech Przybył, Konrad Stańczyk, Jakub Zwoleń.