Porażka na inaugurację rundy mistrzowskiej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka na inaugurację rundy mistrzowskiej

W pierwszym meczu mistrzowskiej grupy czwartej grupy drugiej ligi mężczyzn, druga drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów zagrała w hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie z SMS ZPRP III Kielce. Spotkanie zakończyło się porażką naszego zespołu 31-33 (13-15).

Zdecydowanie lepiej ten pojedynek rozpoczęli młodzi zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kielcach, którzy w 5 min po rzucie Krystiana Jurasika (zbieżność nazwisk z byłym wielokrotnym reprezentantem Polski absolutnie nieprzypadkowa) przegrywali 0-4. W siódmej minucie po akcji Szymona Porębskiego było 2-4, a w kolejnych minutach oba zespoły zdobywały bramki na przemian. Efekt tego był taki, że w 14 min po rzucie Konrada Wątroby notowano wynik 6-8. Dalszy fragment spotkania przyniósł dwubramkowe miniserie z obu stron i w 25 min po kolejnym trafieniu Konrada Wątroby było 10-12. Cztery minuty później, Oskar Klamrzyński zmniejszył straty zespołu trenera Marcina Janasa do jednej bramki (13-14), pierwsza połowa zakończyła się jednak dwubramkową wygraną gości.

Druga odsłona rozpoczęła się od celnego rzutu Szymona Porębskiego. Kielczanie odpowiedzieli jednak na niego trzema bramkami i w 24 min po akcji Patryka Wasiaka (syn kolejnego byłego reprezentanta Polski) prowadzili 18-14. Dwie minuty później najskuteczniejszy na boisku Franciszek Wierzbicki powiększył przewagę kielczan do pięciu trafień (20-15). W 44 min Igor Mróz wykorzystał rzut karny i strata Pałacu zmalała do dwóch bramek (21-23). W 50 min tarnowianie mogli przegrywać jedną tylko bramką, tym razem rzut z siedmiu metrów Igora Mroza nie trafił jednak między słupki. W odpowiedzi dwukrotnie nie pomylili się kielczanie i w 52 min było 24-28. Jeszcze w 57 min utrzymywało się czterobramkowe prowadzenie SMS ZPRP III (28-32), ale dwa trafienia Konrada Wątroby (jedno z rzutu karnego) oraz bramka Mateusza Hoima, spowodowały, że na minutę przed końcem Pałac przegrywał tylko 31-32. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, dla których bramkę zdobył w 60 min Filip Rybarczyk.

Grupa Azoty SPR II: Mateusz Chłopek, Jakub Hołda – Igor Mróz 8, Oskar Klamrzyński 7, Szymon Porębski 7, Konrad Wątroba 5, Mateusz Hoim 4, Jakub Kociuba, Korneliusz Małek, Grzegorz Piska, Jakub Sikora, Szymon Wajda.