Porażka na koniec rundy zasadniczej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka na koniec rundy zasadniczej

W ostatnim meczu zasadniczej rundy spotkań w drugiej lidze koszykówki kobiet region południe, MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzył się w hali przy ul. Gumniskiej z Ikarem Niepołomice. Tarnowianki przegrały to spotkanie 71-83 (17-21, 13-17, 16-22, 25-23) i zakończyły rywalizację w grupie na piątej pozycji.

W 2 min przyjezdne prowadziły 3-0, trafienia Julii Węglarz i Magdaleny Ruty spowodowały jednak, że minutę później było 4-3 dla Pałacu. W 4 min na tablicy pojawił się wynik 9-5 dla Ikara, cztery punkty Patrycji Rogalskiej doprowadziły 5 min do remisu 9-9. „Trójka” Magdaleny Ruty pozwoliła podopiecznym trenera Krzysztofa Wawrzonka na objęcie prowadzenia 12-11 (6 min), kolejne osiem „oczek” zdobyły jednak przyjezdne (12-19 w 9 min). Punkty Magdaleny Maksymowicz i Kingi Jaworskiej pozwoliły koszykarkom MKS PM na zmniejszenie strat po pierwszej kwarcie do czterech punktów.

Druga kwarta rozpoczęła się od kolejnego trafienia Kingi Jaworskiej, ale w 13 min Ikar wygrywał 25-19. Kolejne minuty tej odsłony należały również do przyjezdnych, które w 15 min prowadziły 31-22. Końcowe fragmenty pierwszej kwarty przebiegały już pod znakiem gry kosz za kosz i do przerwy notowano wynik 38-30 dla Ikara.

Po dwóch minutach gry po przerwie przewaga zespołu z Niepołomic wzrosła do dwunastu „oczek” (30-42). Rzuty Magdaleny Ruty, Debory Sajdak i Julii Węglarz zmniejszyły jednak straty Pałacu do sześciu punktów (36-42 w 24 min). W kolejnych minutach cały czas utrzymywała się kilkupunktowa przewaga przyjezdnych. W 28 min Ikar wygrywał jeszcze 50-40, ale akcje Magdaleny Ruty i Pauliny Liszki doprowadziły w tej samej minucie do rezultatu 44-50. W odpowiedzi koszykarki z Niepołomic zdobyły dziesięć punktów z rzędu (sześć z nich było dziełem Klaudii Filipowskiej), doprowadzając do korzystnego dla siebie wyniku 60-44. Trafienie najskuteczniejszej w naszym zespole Magdaleny Ruty pozwoliło jedynie na zmniejszenie strat Pałacu do czternastu „oczek” (46-60).

Początek ostatniej kwarty należał zdecydowanie do Ikara. Dwie „trójki”, dwa trafienia z półdystansu oraz dwa rzuty wolne, spowodowały, że w 33 min było 72-48 dla przyjezdnych. Minutę później przewaga zespołu z Niepołomic wzrosła do dwudziestu siedmiu punktów (76-49). Okres skutecznej gry tarnowianek – punkty Pauliny Liszki i Magdaleny Ruty – doprowadził w 36 min do stanu 58-76. Na dwie minuty przed końcem Ikar wygrywał 82-62. Trafienie Pauliny Liszki, trzypunktowa akcja Patrycji Rogalskiej oraz cztery punkty zdobyte z linii rzutów osobistych przez Martynę Kolbusz, pozwoliły koszykarkom Pałacu na zmniejszenie strat do dwunastu punktów.

W drugiej części sezonu, tarnowianki wraz z zespołami: RKK AZS Racibórz, ISWJ Wisła, Dwójki Kamienica Polska, UKS Żak Nowy Sącz i MLKS-MOS Rzeszów rywalizować będą o miejsca 9-14.

MKS PM: Magdalena Ruta 21 (1x3), Paulina Liszka 13 (1x3), Patrycja Rogalska 9, Kinga Jaworska 7, Debora Sajdak 6, Martyna Kolbusz 4, Agata Mojek 4, Julia Węglarz 4, Magdalena Maksymowicz 3, Julia Świętochowska 0.