Porażka na koniec rundy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka na koniec rundy

Ostatni w pierwszej rundzie mecz w małopolskiej rundzie juniorek rozegrały piłkarki ręczne MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W domowym spotkaniu „siódemka” trenerki Marty Świątek-Węc przegrała 16-38 (8-23) z SPR Olkusz i zakończyła rundę na przedostatniej, piątej pozycji.

Juniorki (piłkarki ręczne) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Wynik niedzielnego spotkania otworzyła Aleksandra Leśniak, ale w 11 min nasz zespół przegrywał 1-7. Między 18 a 23 minutą tarnowianki straciły natomiast sześć bramek, nie rzucając żadnej i w 23 min na tablicy pojawił się wynik 4-17. Na minutę przed końcem pierwszej połowy olkuszanki prowadziły 22-6, aby zejść do szatni z piętnastobramkową przewagą.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych dwóch trafień przyjezdnych (8-25 w 36 min). W 44 min po rzucie Wiktorii Fiołny prowadzenie „siódemki” z Olkusza wzrosło natomiast do 20 bramek (29-9). W kolejnych minutach gra miała już wyrównany przebieg. W 51 min olkuszanki prowadziły wprawdzie 34-12, ale sześć minut później po rzutach karnych wykorzystanych przez bramkarkę Nadię Buch oraz Oliwię Hołdę, na tablicy pojawił się wynik 16-36. W końcówce przyjezdne znów powiększyły dzielący oba zespoły dystans, a wynik meczu ustaliła rzutem z linii 7 metra, Aleksandra Zub.

MKS Pałac Młodzieży: Nadia Buch 1 – Oliwia Hołda 4, Julia Kasprzykowska 3, Magdalena Leśniak 3, Aleksandra Leśniak 2, Martyna Adamczyk 1, Gabriela Janas 1, Weronika Klich 1, Julia Iwaniec, Monika Kopciuch, Julia Leśniak, Natalia Nowak, Patrycja Wentrych.