Porażka na koniec sezonu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka na koniec sezonu

W ostatnim w tym sezonie meczu o punkty w grupie południowej 2 pierwszej ligi kobiet, futsalistki Tarnovii zagrały w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z mającym na koncie komplet wygranych, Respektem Myślenice. Pojedynek zakończył się porażką naszej drużyny 4-7 (1-3).

Mecz pierwszej ligi futsalu kobiet: Tarnovia - Respekt Myślenice

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla myśleniczanek, które w 14 min po dwóch celnych strzałach Natalii Topy i bramce Sonii Jurki, prowadziły już 3-0. Jedyną w pierwszej połowie bramkę dla naszego zespołu zdobyła w 15 min Katarzyna Białoszewska.

Chwilę po wznowieniu gry po przerwie, prowadzenie myśleniczanek podwyższyła Mariola Stojeba. W 27 min po trafieniach Agnieszki Derus i Katarzyny Białoszewskiej, tarnowianki zmniejszyły straty do jednej bramki (3-4). Odpowiedź zespołu z Myślenic była jednak bardzo szybka. Tarnowską bramkarkę dwukrotnie (28 i 29 min) pokonała Karolina Topa i Respekt prowadził 6-3. W 34 min siódmą bramkę dla przyjezdnych zdobyła Zuzanna Węglarz, a wynik niedzielnego meczu ustaliła dwie minuty później Aleksandra Skrzyniarz.

Była to jedyna w sezonie domowa porażka podopiecznych trenera Jacka Ćwika, które łącznie odniosły pięć zwycięstw oraz doznały trzech porażek. W zależności od wyników zaległych spotkań Wierzbowianki II Wierzbno, Tarnovia zakończy rozgrywki na drugiej lub trzeciej pozycji.

Tarnovia: Anna Wełna – Katarzyna Białoszewska 2, Agnieszka Derus 1, Aleksandra Skrzyniarz 1, Gabriela Krawczyk oraz Ewelina Bojdo, Aniela Drwal, Gabriela Gębica, Gabriela Kusion.