Porażka na początek drugiej rundy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka na początek drugiej rundy

Na inaugurację drugiej rundy spotkań w drugiej lidze kobiet region południe, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyły się w Bochni z tamtejszym Contimaksem MOSiR, z którym w pierwszej rundzie przegrały 42-92. Rewanżowy mecz miał o wiele bardziej wyrównany charakter, zakończył się jednak porażką Pałacu 67-79 (17-26, 16-8, 23-24, 11-21).

Spotkanie rozpoczęło się od punktów Pauliny Liszki. W 2 min było wprawdzie 5-2 dla zespołu z Bochni, dwie minuty później, po punktach Kingi Jaworskiej, to Pałac wygrywał jednak 8-7. W dalszych minutach pierwszej kwarty również na parkiecie trwała zacięta walka i na początku 9 min po trzech punktach Magdaleny Ruty notowano wynik 18-17. W końcówce tej odsłony tarnowianki nie zdobyły już jednak punktów, bochnianki trafiły tymczasem czterokrotnie, dzięki czemu po dziesięciu minutach prowadziły różnicą dziewięciu punktów.

W drugą kwartę lepiej weszły podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka. W 11 min po czterech punktach Patrycji Rogalskiej, Pałac przegrywał już tylko 21-26, trzy minuty później. Magdalena Ruta trafiając za trzy punkty doprowadziła natomiast do wyniku 27-25. W 16 min po dwóch akcjach Gabrieli Rak zrobiło się 32-27, skuteczna gra kapitan tarnowskiego zespołu, Pauliny Liszki, spowodowała jednak, że na przerwę oba zespoły zeszły przy jednopunktowym tylko prowadzeniu ekipy z Bochni (34-33).

Początkowe minuty po zmianie stron przyniosły grę kosz za kosz i w 23 min na tablicy pojawił się rezultat 41-40. Dwie minuty później bochnianki prowadziły jednak 48-40. Jeszcze na minutę przed końcem trzeciej kwarty po „trójce” Magdaleny Puter, Contimax MOSiR wygrywał 57-49, siedem z rzędu punktów zdobytych przez Magdalenę Rutę zmniejszyło jednak dzielący oba zespoły dystans do jednego zaledwie „oczka”. W samej końcówce trzeciej kwarty rzut wolny wykorzystała jeszcze Gabriela Rak i po trzydziestu minutach było 58-56 dla zespołu z Bochni.

W 31 min do remisu 58-58 doprowadziła Paulina Liszka. W odpowiedzi, gospodynie zdobyły jednak dziewięć punktów i w 33 min po akcji Aiszy Buczek prowadziły 67-58. Chwilę później przewaga bochnianek wzrosła do jedenastu „oczek” (71-60). W 37 min po akcji 2+1 Patrycji Rogalskiej na tablicy pojawił się rezultat 71-65, ale w końcówce bochnianki nie tylko nie dały odebrać sobie zwycięstwa, ale wyraźnie powiększyły jeszcze jego rozmiary.

MKS PM: Magdalena Ruta 21, Paulina Liszka 17, Patrycja Rogalska 14, Kinga Jaworska 4, Debora Sajdak 4, Julia Węglarz 4, Martyna Kolbusz 3, Kornelia Jaworska 0, Magdalena Maksymowicz 0, Julia Świętochowska 0.