Porażka na początek finałowych zmagań - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka na początek finałowych zmagań

W pierwszym meczu finału „A” drugiej ligi koszykówki region południe, MKS Pałac Młodzieży Tarnów zagrał na wyjeździe z AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice. Spotkanie zakończyło się porażką tarnowianek 63-77 (17-17, 18-17, 15-21, 13-22).

W 2 min było 5-5. Minutę później 9-5 wygrywały katowiczanki, ale w 6 min po rzucie Katarzyny Śmiertki to tarnowianki prowadziły 11-9. Przewagą tą nie cieszyły się jednak podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka zbyt długo, w 7 min przegrywały bowiem 11-13. Do końca pierwszej kwarty na boisku trwała już wyrównana walka i odsłona ta zakończyła się wynikiem remisowym.

Drugą kwartę lepiej rozpoczęły koszykarki Pałacu. W 11 min przegrywały wprawdzie 18-19, ale dwie minuty później po czterech punktach Kingi Jaworskiej i trafieniu Barbary Śmiertki, na tablicy pojawił się wynik 19-24. Kolejne minuty należały jednak do „akademiczek” i w 16 min Julia Kluziak wyprowadziła zespół z Katowic na prowadzenie 27-24. W odpowiedzi za trzy punkty trafiła Debora Sajdak-Malec, a na początku 20 minuty, po akcji 2+1 grającej asystentki trenera Krzysztofa Wawrzonka oraz „trójce” Magdaleny Maksymowicz, nasz zespół prowadził 33-30. Na przerwę oba zespoły zeszły natomiast przy jednopunktowym prowadzeniu (35-34) Pałacu.

W 22 min po rzutach Katarzyny Śmiertki i Kingi Jaworskiej, przewaga naszej drużyny wzrosła do pięciu punktów (39-34), minutę później po rzucie zza linii 6.75 m Natalii Biegańskiej notowano rezultat 39-39. W 24 min po kolejnej „trójce” tej zawodniczki, jej zespół wygrywał 42-41. Trafienie Kingi Jaworskiej oraz rzuty wolne Magdaleny Maksymowicz i Pauliny Liszki spowodowały jednak, że w 26 min to Pałac prowadził 45-42. Minutę później podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka wygrywały jeszcze 46-44, końcówkę trzeciej kwarty przegrały jednak 4-11 i po trzydziestu minutach traciły już do zespołu z Katowic pięć punktów (55-50).

W ostatnią kwartę zdecydowanie lepiej weszły gospodynie. Pierwszą połowę tej odsłony katowiczanki wygrały 13-1 (jedyny w tym fragmencie punkt dla tarnowianek zdobyła Kinga Jaworska) i w 35 min po rzucie Sobczyk wygrywały 68-51. W końcowych minutach tarnowiankom nie udało się już odrobić strat i tym samym rozpoczęły starty w finale „A” od czternastopunktowej przegranej.

MKS Pałac Młodzieży: Debora Sajdak-Malec 14 (1x3), Magdalena Maksymowicz 13 (1x3), Kinga Jaworska 12, Katarzyna Śmiertka 8, Patrycja Liszka 7, Barbara Śmiertka 6, Gabriela Ramian 3, Emilia Bartoszek 0, Aleksandra Kopacz 0, Gabriela Wajda 0.