Porażka na początek sezonu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka na początek sezonu

Nieudanie zainaugurowali sezon piłkarze Unii Tarnów. W rozegranym na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego meczu pierwszej kolejki czwartej grupy trzeciej ligi, „Jaskółki” przegrały 0-2 (0-0) z Sokołem Sieniawa.

Mecz trzeciej ligi piłki nożnej mężczyzn: Unia Tarnów - Sokół Sieniawa

Goście byli w tym spotkaniu zdecydowanie lepsi od tarnowian, a dwubramkową zaledwie porażkę, Unia zawdzięcza bardzo dobrej postawie, debiutującego w oficjalnym meczu tarnowskiej ekipy, 18-letniego bramkarza Piotra Zagórowskiego.

Inna sprawa, że nie wiadomo, jak potoczyłyby się losy tego spotkania, gdyby nie dwa wydarzenia mające miejsce w pierwszej części drugiej połowy. W 58 min po strzale Dominika Wardzały, piłka trafiła bowiem w słupek, a siedem minut później po drugiej żółtej kartce boisko opuścić musiał Artur Biały.

Pierwsza w tym spotkaniu bramka padła w 74 min, gdy po kontrze zespołu z Sieniawy piłkę między słupkami umieścił Paweł Oziębło. Sześć minut później kolejna kontra przyjezdnych zakończyła się trafieniem Jarosława Lisa.