Porażka na zakończenie rundy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka na zakończenie rundy

Na zakończenie pierwszej rundy spotkań PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, Grupa Azoty przegrała 29-33 (16-15) wyjazdowy mecz z MMTS-em Kwidzyn. Tarnowianie, którzy nie wykorzystali w tym spotkaniu żadnego z pięciu rzutów karnych, są na półmetku klasyfikowani na trzynastej pozycji.

Wynik sobotniego pojedynku otworzył Jakub Kowalik. W odpowiedzi na trafienie Alana Guziewicza, na listę strzelców wpisali się natomiast Albert Sanek oraz Kamil Pedryc i w 5 min było 3-1 dla „siódemki” z Tarnowa. Dwie minuty później, pierwszą tego dnia bramkę zdobył Rennosuke Tokuda i podopieczni trenera Marcina Markuszewskiego prowadzili 5-2. Między 7 a 12 minutą gospodarze zdobyli trzy gole z rzędu i po akcji Kamila Kriegera na tablicy pojawił się wynik 6-6. Odpowiedzą na to były trafienia Wojciecha Dadeja oraz Rennosuke Tokudy, po których w 13 min Grupa Azoty wygrywała 8-6. Kolejne minuty należały jednak do kwidzynian. Po kwadransie gry było 8-8, dwie bramki Roberta Orzechowskiego sprawiły natomiast, że w 17 min MMTS po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie (10-9). W 22 min między słupki trafił Rafał Biegaj i zrobiło się 13-11 dla „siódemki” z Kwidzyna. Cztery minuty później po trafieniu Michała Pereta, gospodarze wygrywali natomiast 15-12. Końcówka pierwszej połowy zdecydowanie należała jednak do drużyny z Tarnowa. Trafienie Jakuba Kowalika oraz trzy z rzędu bramki Łukasza Kużdeby, pozwoliły szczypiornistom Grupy Azoty na zejście do szatni z jednobramkową przewagą.

Druga część meczu rozpoczęła się od dwóch bramek gospodarzy, na które dwoma celnymi rzutami odpowiedział Rennosuke Tokuda (17-18 w 33 min). Jeszcze w 36 min po akcji Jakuba Kowalika tarnowianie prowadzili 20-19. Dziesięć minut później po trzech z rzędu bramkach rzuconych przez kwidzynian, na tablicy pojawił się korzystny dla nich rezultat 26-22. Na pięć minut przed końcem po rzucie Paulo Grozdka, ekipa trenera Marcina Markuszewskiego zmniejszyła straty do dwóch bramek (28-26), a w 58 min przegrywała tylko 27-29. Akcje Alana Guziewicza i Roberta Orzechowskiego (31-27 w 59 min) rozwiały jednak nadzieje tarnowskich szczypiornistów na wywiezienie z Kwidzyna korzystnego rezultatu.

Grupa Azoty: Patryk Małecki, Dawid Ciochoń – Rennosuke Tokuda 8, Łukasz Kużdeba 5, Jakub Kowalik 4, Paulo Grozdek 3, Mindaugas Tarcijonas 3, Kamil Pedryc 2, Albert Sanek 2, Wojciech Dadej 1, Mateusz Wojdan 1, Michał Grabowski, Łukasz Nowak.