Porażka po wyrównanym meczu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka po wyrównanym meczu

Piłkarki ręczne MKS Pałac Młodzieży Tarnów rozegrały wczoraj zaległy mecz w małopolskiej klasie juniorek. W spotkaniu rozegranym w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23, podopieczne trenera Tomasza Śmieszka zmierzyły się z Koroną Handball Kielce.

Piłkarki ręczne (juniorki) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Po krótkim okresie gry bramka za bramkę (2-2 w 6 min), w 10 min po rzucie Dagmary Biedroń gospodynie wyszły na prowadzenie 4-2. W kolejnych minutach obie „siódemki” zdobywały bramki seriami. W 12 min było więc 4-4, trzy minuty później na tablicy pojawił się wynik 6-4, a w 18 min 7-6 prowadziły kielczanki. W 24 min przewaga przyjezdnych wzrosła do dwóch bramek (8-10), a w 28 min Korona Handball wygrywała 13-10. Po bramce zdobytej w 30 minucie z rzutu karnego przez Martynę Adamczyk, pierwsza połowa zakończyła się dwubramkową porażką Pałacu.

Pobyt w szatni zdecydowanie lepiej podziałał na tarnowianki, które po dwóch trafieniach Magdaleny Leśniak oraz bramce Dagmary Biedroń, w 33 min prowadziły 14-13. W dalszych fragmentach spotkania, górą była raz jedna raz druga drużyna. W 40 min było 17-16 dla Pałacu, trzy minuty później na tablicy pojawił się wynik 17-19, w 46 min po dwóch z rzędu celnych rzutach Dagmary Biedroń, notowano natomiast rezultat 20-19. O wygranej przyjezdnych zadecydował fragment meczu między 48 a 55 minutą. Kielczanki wygrały go 4-0, wypracowując sobie trzybramkową przewagę (20-23). Nie oddały jej już do końca spotkania, zwyciężając 25-22 (13-11).

MKS Pałac Młodzieży: Nadia Buch – Martyna Adamczyk 7, Dagmara Biedroń 7, Magdalena Leśniak 4, Weronika Klich 2, Natalia Nowak 1, Aleksandra Pazdro 1, Oliwia Bajgier 0, Martyna Dębowska 0, Daria Gąciarz 0, Weronika Gondek 0, Julia Iwaniec 0, Gabriela Janas 0.