Porażka przy sztucznym świetle - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka przy sztucznym świetle

W meczu siódmej, ostatniej w tej rundzie, kolejki Centralnej Ligi Juniorek U16, piłkarki TS Iskra Tarnów zagrały na wyjeździe z AZS UJ Kraków. Tarnowianki w ligowym debiucie przy sztucznym oświetleniu przegrały 1-3 (1-0) i zajmują aktualnie szóste miejsce w tabeli.

Piłkarki TS Iskra Tarnów

Jedyna do przerwy bramka padła w 25 min. Natalia Olchawska po akcji prawą stroną boiska wyłożyła piłkę Zuzannie Wróbel, a ta strzałem z kilku metrów umieściła ją między słupkami. Jeszcze przed przerwą mogło być 1-1, ale wykonująca rzut karny Lilianna Malota uderzyła nad poprzeczką.

Tuż po wznowieniu gry po przerwie świetną okazję na podwyższenie wyniku miała Zuzanna Wróbel. Po błędzie miejscowych defensorek miała przed sobą tylko bramkarkę, ale trafiła w poprzeczkę. W odpowiedzi krakowianki wywalczyły drugą tego dnia „jedenastkę” i w 42 min do remisu doprowadziła Maja Homenda. W 59 min gola dającego gospodyniom prowadzenie zdobyła – po błędzie popełnionym przez jedną z tarnowianek przy wyprowadzaniu piłki spod własnej bramki - Lidia Kulka. Wynik spotkania ustaliła w 66 min uderzeniem z 5 metrów Zuzanna Płaszewska.

W niedzielę, 12 listopada tarnowianki rozegrają jeszcze zaległy mecz szóstej kolejki, w którym zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. Ewentualna wygrana w tym spotkaniu może dać im awans nawet na trzecie miejsce.

TS Iskra: Milena Gołąb – Aleksandra Dziurda, Natalia Gala, Joanna Horodyska, Olimpia Klimek, Amelia Miterka (55 Julia Damian), Karolina Najberek, Natalia Olchawska, Zuzanna Wróbel, Olga Wulkowicz, Blanka Zając.