Porażka siatkarek w Opolu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka siatkarek w Opolu

W meczu dwudziestej pierwszej kolejki, pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zagrały na wyjeździe z zajmująca trzecie miejsce w tabeli, ekipą Uni Opole.  Spotkanie to zakończyło się porażką naszego zespołu 1-3 (18-25, 25-23, 17-25, 17-25). Tarnowianki zajmują po niej jedenaste miejsce w tabeli i praktycznie straciły szansę na grę w czołowej ósemce.

Pierwsze minuty przyniosły grę punkt za punkt. Potem opolanki zdobyły trzy punkty z rzędu, wychodząc na prowadzenie 7-4. Nasze siatkarki zmniejszyły straty do jednego punktu, ale po ataku doskonale znanej w Tarnowie, Magdaleny Janiak (do niedawna Pytel) przegrywały 10-13. W dalszych akcjach tarnowiankom przydarzyło się zbyt wiele błędów własnych, w efekcie czego przewaga gospodyń wzrosła do pięciu „oczek” (17-12). W końcówce pierwszego seta opolanki utrzymywały bezpieczne, kilkupunktowe prowadzenie, a rywalizację w tym secie zakończył kolejny błąd zawodniczek Grupy Azoty PWSZ.

Początek drugiego seta należał do podopiecznych trenera Łukasza Marciniaka, które prowadziły 3-1, a chwilę później po asie serwisowym Magdaleny Szabó 7-3. Po przerwie na prośbę trenera Uni, Nicoli Vettoriego, gospodynie odrobiły większość strat, doprowadzając do rezultatu 7-8. Podobny efekt przyniósł „czas”, o który poprosił Łukasz Marciniak - po powrocie na boisko tarnowianki odzyskały czteropunktowe prowadzenie (11-15). Nie oznaczało to jednak końca emocji w tej odsłonie, w końcówce miejscowe doprowadziły bowiem do stanu 21-22. Ostatnie słowo należało jednak do siatkarek Grupy Azoty PWSZ, a konkretnie do Magdaleny Szabó, której skuteczny atak doprowadził do remisu 1-1.

Trzecia partia od początku przebiegała pod dyktando opolanek, w których szeregach pierwszoplanową rolę odgrywała w tym fragmencie meczu Marta Ciesiulewicz. Po atakach przyjmującej Uni Opole, jej zespół prowadził 6-3, a chwilę później 12-7. Kolejne skuteczne zbicie, tym razem Weroniki Sobiczewskiej, powiększyło straty naszego zespołu do siedmiu punktów (17-10), po błędzie Nikoli Abramajtys, zespół z Opola wygrywał natomiast 23-14. Opolanki nie roztrwoniły już tej przewagi, zwyciężając w tej partię różnicą ośmiu „oczek”.

Podobny przebieg miał czwarty, ostatni jak się wkrótce okazało, set. Od początku więcej z gry miały w nim gospodynie, które prowadziły 5-2 i 14-8. Po asie serwisowym Justyny Kędziory na tablicy pojawił się rezultat 17-12, punktowe ataki Magdaleny Szabó pozwoliły natomiast podopiecznym trenera Łukasza Marciniaka na zmniejszenie strat do trzech punktów (19-16). Po czasie na żądanie opolskiego szkoleniowca, inicjatywę ponownie przejęły jednak gospodynie. Bardzo dobrze w końcówce spotkania spisywała się w ataku Weronika Sobiczewska, a ostatni w tym meczu punkt zdobyła Dominika Witowska.

Grupa Azoty PWSZ: Magdalena Szabó, Molenda, Marta Duda, Nikola Abramajtys, Jowita Jaroszewicz, Karolina Szczygieł, Olga Samul (libero) oraz Justyna Kędziora, Dominika Minicz, Aleksandra Buczek, Marcelina Gliniecka, Aleksandra Kaczyńska (libero).