Porażka w Krakowie, zwycięstwo w Nowym Sączu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka w Krakowie, zwycięstwo w Nowym Sączu

W zaległych meczach dziewiątej kolejki koszykarskiej klasy kadetów B, obu zespołom MUKS 1811 Unii Tarnów przyszło rywalizować na wyjazdach. Druga drużyna wygrała w Nowym Sączu, pierwsza wróciła „na tarczy” z Krakowa.

Kadeci "B" MUKS 1811 Unii Tarnów

Prowadzony przez trenera Jarosława Mosio pierwszy zespół MUKS 1811 Unii bardzo dobrze rozpoczął pojedynek z krakowską Wisłą. W pierwszych dziesięciu minutach tarnowianie wypracowali sobie bowiem dziesięciopunktową przewagę. Potem było jednak zdecydowanie gorzej. Wiślacy już do przerwy zniwelowali straty i do szatni oba zespoły zeszły przy remisowym wyniku 28-28. Po trzeciej kwarcie gospodarze prowadzili 44-39, aby w ostatniej „ćwiartce” powiększyć swą przewagę o kolejne jedenaście punktów. Ostatecznie mecz zakończył się porażką naszego zespołu 45-61 (18-8, 10-20, 11-16, 6-17).

MUKS 1811 Unia: Piotr Dura 18, Szymon Hajdo 13, Oskar Tomasik 6, Oliwier Olesik 4, Stanisław Boduch 2, Szymon Piórkowski 2, Wojciech Foltak 0, Szymon Lewandowski 0, Jan Link 0, Antoni Sikora 0.

Druga drużyna MUKS 1811 Unii (na zdjęciu), której szkoleniowcem jest Dominik Niemczura, rywalizowała w Nowym Sączu z tamtejszym STK Wikar. Pierwsza kwarta zakończyła się dość niespodziewanie, gdyż pięciopunktową wygraną znacznie niżej klasyfikowanych w tabeli gospodarzy. W drugiej odsłonie tarnowianie nieznacznie zmniejszyli straty, ale do przerwy przegrywali 27-30. Losy spotkania praktycznie rozstrzygnęły się w trzeciej kwarcie. Koszykarze MUKS 1811 II Unii zdobyli w niej ponad trzy razy więcej punktów od gospodarzy i po trzydziestu minutach prowadzili 53-38. Ostatnia „ćwiartka” przyniosła już tylko kosmetyczną zmianę wyniku, mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 72-56 (13-18, 14-12, 26-8, 19-18). Po tym zwycięstwie tarnowianie umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli.

MUKS 1811 II Unia: Hubert Bartkowski 25, Kacper Maziarz 25, Szymon Skowron 8, Daniel Sikora 4, Patryk Bartkowski 3, Rodion Plekhanov 3, Miłosz Jóźwiak 2, Jakub Kocan 2.