Porażka w Opolu na koniec sezonu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka w Opolu na koniec sezonu

W ostatnim w tym sezonie spotkaniu Orlen Superligi, piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów przegrali w Opolu z tamtejszą Corotop Gwardią. Mecz ostatniej kolejki rundy spadkowej zakończył się wynikiem 34-30 (16-11) dla gospodarzy. „Jaskółki” zakończyły tym samym sezon na dziesiątej pozycji.

Mecz Orlen Superligi piłki ręcznej mężczyzn: Corotop Gwardia Opole - Grupa Azoty Unia Tarnów

Zdecydowanie lepiej rozpoczęli to spotkanie opolanie, którzy w 6 min po dwóch z rzędu bramkach Andrzeja Widomskiego prowadzili 4-1. Kolejne minuty należały jednak do podopiecznych trenera Marcina Janasa i w 11 min po dwóch bramkowych akcjach Jakuba Sikory na tablicy pojawił się rezultat 4-6. Radość tarnowian była jednak bardzo krótka. Gospodarze zdobyli bowiem siedem bramek z rzędu i w 23 min Michał Scisłowicz doprowadził z rzutu karnego do wyniku 11-6. Końcówka pierwszej połowy była już wyrównana – dla tarnowian trzy bramki zdobył w tym czasie Konrad Wątroba - i do szatni oba zespoły zeszły przy pięciobramkowym prowadzeniu zespołu trenera Bartosza Jureckiego.

Po trzech minutach gry i golach Pawła Podsiadły (z rzutu karnego) oraz Jakuba Sikory, tarnowianie zmniejszyli straty do trzech „oczek” (16-13), ale trzy minuty później przegrywali 13-18. W kolejnych minutach obie „siódemki” trafiały na przemian i w 43 min po rzucie Daniela Jendrycy było 24-19. W 47 min przewaga gospodarzy wzrosła do siedmiu bramek (27-20), ale minutę później po kolejnym rzucie karnym wykorzystanym przez najskuteczniejszego na boisku Pawła Podsiadły na tablicy pojawił się rezultat 27-22. W kolejnych minutach historia powtórzyła się. W 53 min było więc 30-23, a minutę później 30-25. Jeszcze na dwie minuty przed końcem opolanie prowadzili 34-27. Dwa gole Pawła Podsiadły i trafienie Alberta Sanka, pozwoliły tarnowianom na zmniejszenie strat do czterech bramek.

Grupa Azoty Unia: Paweł Kazimier, Patryk Wysocki – Paweł Podsiadło 10, Jakub Adamski 6, Konrad Wątroba 5, Vladyslav Parovinchak 3, Jakub Sikora 3, Korneliusz Małek 2, Albert Sanek 1, Aliaksandr Bushkou, Michał Słupski, Jakub Tokarz.