Porażka w Ostrowcu Świętokrzyskim - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka w Ostrowcu Świętokrzyskim

W spotkaniu osiemnastej kolejki czwartej grupy drugiej ligi siatkówki kobiet, UKS Jedynka Tarnów zmierzył się na wyjeździe z KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski. Ten bardzo ważny dla układu dolnych rejonów tabeli pojedynek zakończył się porażką naszego zespołu 1-3 (11-25, 25-23, 23-25, 20-25).

Siatkarki UKS Jedynka Tarnów

Pierwszy set od początku do końca przebiegał pod dyktando gospodyń. Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego prowadziły w nim 17-7 i 21-19. W odpowiedzi na dwa punkty zdobyte przez tarnowianki, punktowały natomiast w czterech kolejnych akcjach, wygrywając tę partię różnicą czternastu punktów.

Początek drugiej odsłony to gra punkt za punkt. Przy stanie 4-5, siatkarki KSZO SMS zdobyły jednak osiem punktów z rzędu i wygrywały 12-5. Chwilę później było 17-10 i 20-14, ale podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby nie zamierzały składać broni i doprowadziły do wyniku 20-18. Po czasie wziętym przez szkoleniowca KSZO SMS, gospodynie zdobyły dwa punkty, potem górą były jednak zawodniczki UKS Jedynka, które po błędzie miejscowych wyszły na prowadzenie 23-22. Następna akcja przyniosła punkt przeciwniczkom, ale po ataku z lewego skrzydła Julii Stachury set zakończył się wygraną zespołu z Tarnowa.

W pierwszych minutach trzeciego seta lepiej prezentowały się ostrowczanki, które prowadziły 6-2, 11-4 i 14-6. W drugiej części seta siatkarki UKS Jedynka zaczęły odrabiać straty, doprowadzając do wyniku 16-13. W odpowiedzi gospodynie powiększyły wprawdzie przewagę do czterech punktów (18-14), ale szybko na tablicy pojawił się rezultat 18-16. Kolejne dwa punkty zdobyły miejscowe, atak z lewego skrzydła Dominiki Małek spowodował jednak, że to UKS Jedynka prowadził 21-20. Chwilę później tarnowianki wygrywały nawet 23-21, końcówka seta należała jednak do siatkarek KSZO SMS, które ostatni punkt zdobyły blokując atak Julii Stachury.

Czwartą partię gospodynie zaczęły od zdobycia trzech punktów, szybko zrobiło się jednak 5-4. Przy stanie 8-7 tarnowianki zdobyły cztery punkty z rzędu, wychodząc na prowadzenie 11-8. Odpowiedź rywalek była jednak natychmiastowa i na tablicy pojawił się wynik 15-11. Nasz zespół doprowadził jeszcze do rezultatu 19-16, ale przewaga przeciwniczek szybko wzrosła do sześciu „oczek” (23-17). Kolejne trzy punkty zdobyły wprawdzie siatkarki UKS Jedynka, po czasie wziętym przez trenera KSZO SMS dwukrotnie punktowały jednak jego zawodniczki, zapewniając sobie wygraną w tym secie i w całym meczu.