Porażka w pojedynku rezerw - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka w pojedynku rezerw

W czwartej kolejce drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn, w Mielcu doszło do konfrontacji rezerw zespołów występujących w PGNiG Superlidze. W niedzielnym meczu rywalem Stali II Mielec była Grupa Azoty SPR II Tarnów.

Piłkarze ręczni Grupy Azoty SPR II Tarnów

Pierwsze minuty przyniosły grę bramka za bramkę i w 7 min po trafieniu Szymona Wajdy, 3-2 prowadzili tarnowianie. Cztery minuty później drugi tego dnia rzut karny wykorzystał Hubert Skuciński i było 5-3 dla zespołu z Mielca. Trafienia Igora Mroza i Szymona Wajdy doprowadziły w 12 min do remisu 5-5. Kolejny fragment spotkania należał jednak zdecydowanie do miejscowych i w 17 min Stal II prowadziła 9-5. Między 19 a 23 minutą podopieczni trenera Marcina Janasa rzucili trzy bramki z rzędu i po kolejnym celnym rzucie Igora Mroza przegrywali tylko 9-10. Dwie minuty później, Kacper Tuman doprowadził do remisu 11-11, w 27 min było jednak 14-11 dla mielczan. Ostatnie w tej odsłonie słowo należało do zawodników Grupy Azoty SPR II Tarnów, a konkretnie do Jakuba Sikory i Szymona Wajdy, po trafieniach których pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową tylko wygraną zespołu z Mielca.

Po siedmiu minutach gry po przerwie na tablicy pojawił się rezultat 16-15. Dwie minuty później było wprawdzie 18-15, ale trafienie Igora Mroza oraz trzy z rzędu bramki Jakuba Sikory, spowodowały, że w 43 min to tarnowianie wygrywali 19-18. Odpowiedź miejscowych była jednak bardzo szybka. W 49 min było wprawdzie 20-20, ale trzy minuty później Adam Ziomek wyprowadził zespół z Mielca na prowadzenie 23-20. Celne rzuty Jakuba Sikory i Szymona Wajdy zmniejszyły straty tarnowskiego zespołu do jednej bramki (23-22), al. w 56 min gospodarze znów prowadzili różnicą trzech trafień (25-22). Po szybkiej wymianie „ciosów”, pod koniec 56 min było 26-24. W ostatniej minucie dwie bramki zdobyli jednak miejscowi i mecz zakończył się wygraną Stali II 28-24 (14-13).

Grupa Azoty SPR II Tarnów: Mateusz Chłopek – Szymon Wajda 9, Jakub Sikora 5, Igor Mróz 4, Konrad Wątroba 3, Mateusz Hoim 2, Kacper Tuman 1, Oskar Klamrzyński, Sebastian Surman, Kacper Zając.