Porażka z sąsiadem w tabeli - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka z sąsiadem w tabeli

W ostatnim w tym roku spotkaniu pierwszej ligi, siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zagrały na wyjeździe z Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR. Pojedynek sąsiadujących z sobą w tabeli ekip zakończył się porażką tarnowianek 2-3 (24-26, 16-25, 25-25, 25-20, 10-15). Tym samym nasz zespół świąteczno-noworoczną przerwę w rozgrywkach spędzi na dziesiątym miejscu w tabeli. Kolejny mecz tarnowianki rozegrają 6 stycznia, kiedy to zmierzą się u siebie z Uni Opole.

Mecz zaczął się od trzech punktów gospodyń, ale tarnowianki szybko odrobiły te straty, wychodząc na prowadzenie. Potem, po trzech z rzędu skutecznych atakach siatkarek z Krosna, na tablicy pojawił się wynik 14-12. W dalszych minutach gra była wyrównana, a w końcówce seta uwidoczniła się lekka przewaga tarnowianek, które po ataku Sabiny Podlasek prowadziły 23-21. Kolejny skuteczny atak kapitan tarnowskiego zespołu dał podopiecznym trenera Michała Betlei piłkę setową (23-24), kolejne trzy punkty zdobyły jednak rywalki, a seta zakończył as serwisowy Iwony Krochmal.

W drugim secie po podobnym zagraniu Adrianny Sobczak było 5-4 dla Grupy Azoty PWSZ, krośnianki zdobyły jednak pięć punktów z rzędu i po kolejnym tego dnia asie Iwony Krochmal wygrywały 9-5. Nasze siatkarki zmniejszyły straty do dwóch punktów (9-7), ale przewaga gospodyń szybko ponownie wzrosła do czterech „oczek” (13-9). Przy wyniku 17-13 tarnowianki mogły mieć jeszcze nadzieję na nawiązanie walki, rywalki cały czas utrzymywały jednak bezpieczny dystans, kończąc tę partię czteroma punktami zdobytymi z rzędu.

Trzeci set z kolei niemal cały czas toczył się przy przewadze siatkarek z Tarnowa. Po raz pierwszy odskoczyły one rywalkom już na początku, przy wyniku 3-3 zdobywając cztery punkty z rzędu. Miejscowe doprowadziły wprawdzie do remisu 9-9, ale przy rezultacie 9-10 w polu zagrywki stanęła Magdalena Pytel i zrobiło się 9-16. Chwilę później było 10-20 i dziesięciopunktową przewagę utrzymały tarnowianki do końca seta, zakończonego skutecznym atakiem Pauliny Głaz.

W czwartej partii na początku oba zespoły zdobywały punkty praktycznie na przemian, dopiero po ataku Magdaleny Szabó tarnowiankom udało się uzyskać dwupunktowe prowadzenie (5-7). Podopieczne trenera Michała Betlei nie cieszyły się nim jednak długo i w kolejnych minutach wynik oscylował koło remisu. Od rezultatu 12-12 znów uwidoczniła się jednak wyższość przyjezdnych, które po zagrywce Magdaleny Pytel wygrywały 18-13. Zespół z Krosna doprowadził do stanu 16-18, ale po przerwie na żądanie tarnowskiego szkoleniowca, zawodniczki Grupy Azoty PWSZ zdobyły kolejne trzy punkty. Przy wyniku 24-20 miejscowe obroniły dwa setbole, atak Magdaleny Pytel doprowadził jednak do tie-breaka.

W nim bardzo długo trwała wyrównana walka i choć częściej na prowadzeniu były krośnianki, nic nie wskazywało na to, że decydująca odsłona zakończy się tak pewną ich wygraną. Przy wyniku 9-9 gospodynie zdobyły jednak trzy punkty z rzędu, a w odpowiedzi na dziesiąty punkt Grupy Azoty PWSZ dorzuciły do swojego dorobku kolejne trzy „oczka”, rozstrzygając seta i mecz na swoją korzyść.

Grupa Azoty PWSZ: Magdalena Szabó, Magdalena Pytel, Sabina Podlasek, Maja Bodzęta, Aleksandra Stachowicz, Adrianna Sobczak, Aleksandra Kaczyńska (libero) oraz Maja Grodzka, Adrianna Lewandowska, Paulina Głaz, Izabela Matyszczak, Zuzanna Pieczka i Paulina Filipowicz (libero).