Porażka z wiceliderem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka z wiceliderem

W trzeciej kolejce rewanżowej rundy spotkań w czwartej grupie drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Unia II Tarnów zmierzyła się w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23 z wiceliderem, AZS AGH II Kraków. Pojedynek zakończył się wygraną gości, w których szeregach wystąpiło kilku wychowanków MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

Mecz drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty Unia II Tarnów - AZS AGH II Kraków

Początek meczu należał do „siódemki” trenera Szczepana Greczyńskiego, która w 6 min po trzech bramkach Jakuba Kociuby i trafieniu Szymona Wajdy prowadziła 4-2. W 14 min po piątym już tego dnia celnym strzale Jakuba Kociuby notowano wynik 6-4. Dwie minuty później krakowianie doprowadzili jednak do remisu 6-6, a w 22 min wyszli na prowadzenie 9-8. W 26 min było 11-11, a pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową wygraną gości.

Druga połowa rozpoczęła się od niewykorzystanego przez Igora Mroza rzutu karnego. W odpowiedzi trafili Kacper Zając oraz Szymon Wajda i w 33 min gospodarze wygrywali 15-14. W 42 min po kolejnej bramkowej akcji Kacpra Zająca było nawet 19-17, ale kolejne minuty należały zdecydowanie do przeciwników. Krakowianie zdobyli siedem bramek z rzędu i w 48 min po trzech kolejnych trafieniach Konrada Kisiela prowadzili 24-19. Trzy minuty później między słupki trafił Oskar Klamrzyński i było 20-26. Ostatnie minuty przyniosły już kosmetyczną tylko zmianę wyniku i spotkanie zakończyło się porażką rezerw Grupy Azoty Unii 24-29 (13-14). Mimo tej przegranej zespół trenera Szczepana Greczyńskiego zachował czwarte miejsce w tabeli.

Grupa Azoty Unia II: Mateusz Chłopek, Olaf Drajewicz – Jakub Kociuba 8, Szymon Wajda 5, Kacper Bednarz 3, Mateusz Hoim 2, Korneliusz Małek 2, Kacper Zając 2, Michał Mucha 1, Jakub Sikora 1, Klaudiusz Kasprzyk, Sebastian Kula, Jakub Pogonowski, Dominik Starzyk, Igor Tarczoń, Kacper Tuman.