Porażka z wiceliderem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka z wiceliderem

W spotkaniu czternastej kolejki trzeciej ligi koszykówki mężczyzn, MUKS 1811 Unia Tarnów podejmował w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, Stal Stalowa Wola. Mecz zakończył się pewną wygraną wicelidera z Podkarpacia.

Mecz trzeciej ligi koszykówki: MUKS 1811 Unia Tarnów - Stal Stalowa Wola

Jedyny remis notowano w 2 min, gdy po rzucie Michała Walnika na tablicy pojawił się wynik 2-2. Minutę później goście prowadzili 6-2, a w 3 min 10-7. W 4 min Stal powiększyła przewagę do ośmiu punktów (15-7), ale dwa trafienia Michała Walnika oraz rzuty wolne wykorzystane przez Jakuba Więckowskiego, spowodowały, że w 5 min tarnowianie przegrywali tylko 13-15. Jeszcze dwie minuty później notowano wynik 16-18, seria punktów gości dała im jednak w 9 min prowadzenie 24-16. „Trójka” Jakuba Bednarza w końcówce kwarty powiększyła natomiast dzielący oba zespoły dystans do dziewięciu punktów.

Druga część meczu rozpoczęła się wprawdzie od trzypunktowego rzutu Adriana Szumlańskiego, ale kolejny fragment meczu goście wygrali 11-0, wychodząc w 15 min na prowadzenie 40-23. Minutę później po „trójce” Damiana Tabora na tablicy pojawił się rezultat 24-45. Tę ponad dwudziestopunktową przewagę, przyjezdni utrzymali do końca pierwszej połowy, po której prowadzili 55-33.

W 21 min po akcji Jakuba Więckowskiego było 37-55. Kolejne minuty przyniosły grę kosz za kosz i w 26 min na tablicy pojawił się rezultat 49-68. Dwie minuty później, po rzutach wolnych Igora Michalskiego, zespół trenera Łukasza Stawarza przegrywał tylko 56-70, ale przed ostatnią kwartą tracił do Stali 20 punktów (58-78).

Po trzech minutach gry w ostatniej kwarcie, dzięki skutecznej grze Adriana Szumlańskiego, gospodarze zmniejszyli straty do 15 „oczek” (67-82), ale w 15 min przegrywali 67-88. Dwie minuty później notowano wynik 72-91. Kolejny fragment spotkania należał do gości, którzy na minutę przed końcem, po trafieniu najskuteczniejszego na boisku Aleksandra Jadasia – 26 punktów – wygrywali 100-72. Ostatecznie MUKS 1811 Unia przegrał 75-102 (20-29, 13-26, 25-23, 17-24).

MUKS 1811 Unia: Adrian Szumlański 19, Michał Walnik 18, Jakub Więckowski 17, Igor Michalski 16, Mateusz Baziak 4, Dominik Podraza 1, Nikodem Badełek 0, Tomasz Maniawski 0, Szymon Skrzypek 0, Szymon Witek 0.