Powtórka z Gliwic - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Powtórka z Gliwic

W spotkaniu siedemnastej kolejki południowej grupy pierwszej ligi futsalu, grająca w hali tarnowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Unia Tarnów zremisowała 3-3 (0-0) z Sośnicą Gliwice. Co ciekawe identycznym wynikiem zakończył się pierwszy w tym sezonie mecz tych drużyn, rozegrany w październiku w Gliwicach.

Mecz pierwszej ligi futsalu: Unia Tarnów - Sośnica Gliwice

O ile jednak, w Gliwicach, gospodarze musieli po przerwie gonić wynik, o tyle we wczorajszym pojedynku, to podopieczni trenera Jakuba Drwala zmuszeni byli trzykrotnie odrabiać straty.

Po pierwszej, bezbramkowej połowie, w 26 min wynik meczu otworzył Michał Hyży. W 28 min do pierwszego tego dnia remisu doprowadził Szymon Adamski, ale jeszcze w tej samej minucie gliwiczanie odzyskali prowadzenie po strzale Artura Łopatki. W 30 min było 2-2, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Grzesiak. Trzy minuty później, goście po raz trzeci tego dnia cieszyli się z prowadzenia, tym razem powodów do radości dostarczył im Marcin Kiełpiński. Wynik ustalił w 39 min Wojciech Przybył.

Na sześć spotkań przed zakończeniem rozgrywek, Unia Tarnów klasyfikowana jest na siódmym miejscu, mając pięć punktów straty do plasującego się na szóstej pozycji Heiro Rzeszów i o dwa „oczka” wyprzedzając zajmujący ósmą lokatę GKS Tychy.

Unia: Jakub Wałach – Szymon Adamski 1, Wojciech Przybył 1, Mateusz Mroczka, Michał Sieńczak oraz Dominik Strzelecki, Michał Nosek – Tomasz Grzesiak 1, Konrad Fryś, Marcin Gruszka, Piotr Jodłowski, Konrad Podobiński, Konrad Stańczyk, Dominik Wardzała.