Powtórka z Torunia - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Powtórka z Torunia

W rozegranych wczoraj w Gdańsku zawodach czwartej rundy półfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów na żużlu, Grupa Azoty Unia Tarnów, podobnie jak dzień wcześniej w Toruniu, sklasyfikowana została na szóstej pozycji. Nie była to jedyna analogia do wtorkowego turnieju. Tak jak w Toruniu zwyciężył w nim bowiem Get Well Toruń, a drugie miejsce zajęła ekipa Cash Broker Stali Gorzów.

Tarnowianie rozpoczęli zawody od pojedynku z lokalnym rywalem, Stalą Rzeszów. Po upadku, z biegu tego wykluczony został Patryk Rolnicki, a Krystian Stefanów przedzielił parę Wiktor Lampart – Mateusz Rząsa. W kolejnym wyścigu rywalem duetu Grupy Azoty był tylko Maksymilian Bogdanowicz, gdyż po kontuzji Damiana Stalkowskiego, GTM Start Gniezno przyjechał do Gdańska w dwuosobowym zaledwie składzie. Gonitwa ta zakończyła się wygraną Michała Nowińskiego, a Krystian Stefanów był trzeci.

W biegu dziesiątym, tarnowianie zmierzyli się z parą Get Well Toruń. Najszybszy w tym wyścigu okazał się Daniel Kaczmarek, wyprzedzając Patryka Rolnickiego, Marcina Kościelskiego i Michała Nowińskiego. Kolejne dwa wyścigi z udziałem żużlowców Grupy Azoty Unii Tarnów zakończyły się wygranymi Patryka Rolnickiego. W biegu dwunastym, za jego plecami linię mety mijali Hubert Czerniawski i Alan Szczotka z Cash Broker Stali Gorzów oraz Krystian Stefanów. W wyścigu piętnastym pokonał natomiast Karola Żupińskiego z Zdunek Wybrzeża Gdańsk, Michała Nowińskiego oraz drugiego z gdańszczan, Marcina Turowskiego.

Przed ostatnim swym występem tarnowianie mieli szansę na zdobycie trzeciego miejsca. Niestety, Michał Nowiński i Krystian Stefanów przegrali podwójnie z parą Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra, Arkadiusz Potoniec – Mateusz Tonder i ostatecznie zespół Grupy Azoty Unii Tarnów sklasyfikowany został na szóstej pozycji.

Wyniki:

1. Get Well Toruń – 24 pkt. – Igor Kopeć-Sobczyński – 10+1 (2,3,3,2*), Daniel Kaczmarek 10+1 (1*,3,3,3), Marcin Kościelski 4 (1,1,1,1)

2. Cash Broker Stal Gorzów – 21 pkt. – Hubert Czerniawski 11 (3,3,3,2), Alan Szczotka 2+1 (0,1*,1,0), Kamil Nowacki 8+2 (2*,2*,3,1)

3-4. Stal Rzeszów – 19 pkt. – Wiktor Lampart 9 (3,3,1,2), Mateusz Rząsa 4 (1,2,0,1), Patryk Wojdyło 6 (0,3,0,3)

3-4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 19 pkt. – Aureliusz Bieliński 10 (2,3,2,3), Karol Żupiński 7+2 (1*,2,2,2*), Marcin Turowski 2+2 (0,1*,1*,0)

5. Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – 18 pkt. – Mateusz Tonder 5+2 (2*,1,0,2*), Damian Pawliczak 0 (-,0,-,-), Mateusz Burzyński 2 (0,-,0,2), Arkadiusz Potoniec 11 (3,3,2,3)

6. Grupa Azoty Unia Tarnów – 16 pkt. – Krystian Stefanów 3 (2,1,0,0), Patryk Rolnicki 8 (w,2,3,3), Michał Nowiński 5 (3,0,1,1)

7. GTM Start Gniezno – 8 pkt. – Damian Stalkowski ns, Patryk Fajfer 3 (d,0,2,1), Maksymilian Bogdanowicz 5 (2,1,0,2)

Kolejna runda półfinałowa Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów rozegrana zostanie w środę 26 lipca na torze w Gorzowie.