Powtórka z pierwszego turnieju - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Powtórka z pierwszego turnieju

Kolejne dwa spotkania rozegrali najmłodsi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów, występujący w lidze młodzików „B”. W sobotnich zawodach w Gorlicach, podobnie jak w ubiegłotygodniowym turnieju w Tarnowie, podopieczni trenera Jarosława Mosio pokonali zespół z Gorlic oraz przegrali z drużyną z Wieliczki.

Kosz i piłka do koszykówki

W pojedynku z UKS Regis Wieliczka, pierwsza kwarta zakończyła się remisowo. W drugiej sześciopunktową przewagę uzyskali natomiast tarnowianie, którzy do przerwy prowadzili 40-34. Druga połowa przebiegała jednak pod dyktando zespołu z Wieliczki. Po trzydziestu minutach gracze UKS Regis zmniejszyli straty do dwóch punktów (50-52), aby ostatecznie zwyciężyć 74-67 (20-20, 14-20, 16-12, 24-15).

Drugim przeciwnikiem MUKS 1811 Unii Tarnów był MKS Gorlice. W pierwszych dziesięciu minutach tarnowianie zdobyli blisko dwa raz więcej punktów od gospodarzy, a do przerwy prowadzili 43-25. Po zmianie stron gra była zdecydowanie bardziej wyrównana i zespół trenera Jarosława Mosio wygrał różnicą 19 „oczek” 67-48 (26-14, 17-11, 10-11, 14-12).

MUKS 1811 Unia: Hubert Olszówka 32 i 25, Daniel Łazarz 9 i 8, Jan Boduch 7 i 2, Patryk Bartkowski 6 i 12, Michał Ciasnocha 3 i 0, Michał Mazur 2 i 7, Szymon Grzyb 2 i 4, Eryk Pokorny 2 i 3, Szymon Witek 2 i 2, Dawid Zaranek 2 i 2, Filip Boda 0 i 2, Rafał Pyzdek 0 i 0.