Powtórka z pierwszej rundy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Powtórka z pierwszej rundy

Kolejne zwycięstwa odniosły w sobotę zespoły MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, występujące w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Swoje mecze wygrały zarówno młodziczki, jak i juniorzy młodsi tarnowskiego klubu.

Prowadzona przez trenera Łukasza Szostaka „siódemka” młodziczek Pałacu zmierzyła się w swojej hali z SPR I Olkusz, z którym w październiku wygrała na wyjeździe 20-15. W sobotę, tarnowianki już do przerwy wypracowały sobie sześciobramkową przewagę, po dwudziestu pięciu minutach prowadziły bowiem 13-7. W drugiej połowie dominacja tarnowianek była jeszcze bardziej zdecydowana i mecz zakończył się ich wygraną 33-19 (13-7). Podobnie jak w pierwszym meczu tych drużyn, najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie Pałacu okazała się Katarzyna Różycka, zdobywając 11 bramek.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Julia Bednarz, Natalia Buch – Katarzyna Różycka 11, Dagmara Biedroń 5, Weronika Gondek 4, Magdalena Leśniak 3, Zuzanna Marek 3, Emilia Plebańczyk 2, Daria Baut 1, Maja Gawlik 1, Monika Kopciuch 1, Aleksandra Kulig 1, Paulina Zielińska 1, Martyna Dębowska, Weronika Klich, Anna Łądkiewicz.

Juniorzy młodsi MKS PM MPEC Tarnów, w pierwszym meczu rundy rewanżowej zmierzyli się z Libiążu z tamtejszym UKS Czwórka. Pierwsza połowa zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem podopiecznych trenera Marcina Janasa. Po zmianie stron dorzucili oni do swojej przewagi kolejne pięć trafień, zwyciężając ostatecznie 38-30 (18-15). Warto przypomnieć, że rozegrany w październiku w Tarnowie pierwszy mecz tych drużyn również zakończył się ośmiobramkową wygraną Pałacu, który zwyciężył wtedy 36-28. Na tym nie koniec podobieństw; Patryk Kwarciński rzucił bowiem w Libiążu 10 bramek, powtarzając tym samym swoje osiągnięcie z pojedynku w Tarnowie.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Kacper Słowik, Jakub Hołda, Szczepan Mortek – Patryk Kwarciński 10, Igor Mróz 7, Przemysław Mądel 5, Konrad Sanek 5, Oskar Klamrzyński 4, Jakub Cieślak 2, Szymon Porębski 2, Dominik Tulik 2, Dawid Sternal 1, Filip Mróz.