Poznaliśmy mistrzynie Tarnowa w siatkówce plażowej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Poznaliśmy mistrzynie Tarnowa w siatkówce plażowej

Centrum Sportów Plażowych przy ul. Traugutta 3B gościło wczoraj uczestniczki Mistrzostw Tarnowa w siatkówce plażowej kobiet. Zmagania w nich toczyły się o Puchary Prezydenta Miasta Tarnowa. Trafiły one do rąk siatkarek MUKS Poprad Stary Sącz oraz UKS Jedynka Tarnów.

Uczestniczki Mistrzostw Tarnowa w siatkówce plażowej kobiet

Rywalizacja w mistrzostwach przebiegała ostatecznie w trzech kategoriach wiekowych: open, U16 (rocznik 2007 i młodsze) oraz U13 (rocznik 2010 i młodsze). W dwóch starszych, do mistrzostw zgłosiło się po osiem drużyn. Podzielone one zostały na dwie grupy, z których dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów. Sześć ekip w najmłodszej kategorii wiekowej grało natomiast systemem każdy z każdym.

W kategorii open zwyciężyła para MUKS Poprad Stary Sącz, Wiktoria Plata – Amelia Sukiennik. Drugie miejsce zajęły Łucja Gawron i Natalia Nalepka z UKS Lider Tuchów, a trzecią lokatę zapewniły sobie Zuzanna Rzepka i Natalia Kamińska z UKS Jedynka Tarnów.

Wśród zawodniczek urodzonych w roku 2007 i młodszych triumfowały Aleksandra Harnowska i Natalia Szczurek (UKS Jedynka Tarnów), wyprzedzając Alicję Mazurkiewicz i Julię Mączko (SMS XXI LOS Jedynka Tarnów) oraz swoje klubowe koleżanki Ingę Jarząb i Dominikę Szumlańską.

W najmłodszej kategorii wiekowej trzy czołowe lokaty zapewniły sobie duety UKS Jedynka Tarnów. Zwyciężyły Julia Zielińska i Milena Nita, drugie miejsce zajęły Karolina Kłusak i Iga Zaród, a trzecie Lena Wilczyńska oraz Aleksandra Gomółka.