Prezydent spotkał się z Wicemistrzami Świata w wędkarstwie podlodowym - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Prezydent spotkał się z Wicemistrzami Świata w wędkarstwie podlodowym

13 kwietnia 2010 r. Prezydent Miasta Tarnowa gościł trzech (Krzysztof Zakrzewski, Sławomir Żołądź i Dariusz Jankowski) z pięciu reprezentantów Polski, zdobywców srebrnego medalu drużynowo w Mistrzostwach Świata w wędkarstwie podlodowym, rozgrywanych w Wisconsin Stanach Zjednoczonych w dniach 13-14 marca 2010 r. na Jeziorze Railander. Wymienieni zawodnicy, a także Tomasz Nysztal – kapitan polskiego zespołu i Robert Florczak są na co dzień zawodnikami tarnowskiego klubu Liwi Robaczki Tarnów Relax. Na Mistrzostwach Świata stanowili trzon polskiej reprezentacji. Szóstym reprezentantem Polski na Mistrzostwach był augustowianin Andrzej Godlewski.

Pierwsze miejsce drużynowo zdobyła faworyzowana drużyna gospodarzy, drugie miejsce nasza ekipa(najlepsza wśród drużyn europejskich), trzecie miejsce Rosja, czwarta Litwa, piąta Łotwa. Startowało 11 zespołów narodowych. Indywidualnie znakomite trzecie miejsce zajął Tomasz Nysztal. W finałowej rundzie w swoim sektorze zajął najpierw trzecie miejsce z wynikiem 0,24 kg, a w drugiej turze złowił ponad 1,5 kg ryb, co dało mu brązowy medal. Mistrzem Świata został Amerykanin, a drugie miejsce zajął zawodnik ze Szwecji.

Zawodnicy podziękowali Prezydentowi Miasta Tarnowa za wsparcie finansowe, ubiory dla reprezentacji oraz upominki dla Polonii w USA.

Prezydent wręczył zawodnikom listy gratulacyjne oraz upominki miejskie. Goście wręczyli Prezydentowi medal 60-lecia PZW oraz tabliczkę okolicznościową z podziękowaniami od p. Eugeniusza Grabowskiego – Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego – za okazaną pomoc dla reprezentacji narodowej.