Przegrali mimo 50 punktów Jacka Sulowskiego - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przegrali mimo 50 punktów Jacka Sulowskiego

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów w spotkaniu pierwszej rundy Pucharu Polski przegrali 91-97 (14-31, 27-22, 27-20, 23-24) na wyjeździe z innym trzecioligowcem, Hensfortem Przemyśl i zostali wyeliminowani z dalszej rywalizacji. W konfrontacji z młodym zespołem gospodarzy, tarnowianom nie pomogła wspaniała skuteczność Jacka Sulowskiego. Zdobył on 50 punktów, dziesięciokrotnie trafiając za trzy punkty i wykorzystując wszystkie osiem rzutów wolnych.

Początek meczu był bardzo wyrównany. W 4 min tarnowianie prowadzili 13-10, a minutę później po rzucie wolnym Mateusza Piski wygrywali 14-13. Końcówkę pierwszej kwarty podopieczni trenera Krzysztofa Wawrzonka przegrali jednak 0-18 i odsłona ta zakończyła się ich siedemnastopunktową przegraną. Na początku drugiej odsłony przemyślanie poszli „za ciosem” i w 14 min prowadzili już 42-22. W tym momencie tarnowianie ruszyli do odrabiania strat. W 17 min po „trójce” Jacka Sulowskiego mieli już tylko jedenaście punktów straty (45-34), a do przerwy przegrywali 41-53.

W pierwszych minutach drugiej połowy miejscowi szybko powiększyli przewagę do osiemnastu punktów (61-43 w 22 min), a w 25 min wygrywali jeszcze 67-49. Dalsze minuty trzeciej kwarty przebiegały jednak pod dyktando tarnowian i po trzydziestu minutach nasz zespół przegrywał już tylko 68-73. Największą zasługę miał w tym Jacek Sulowski, który po trzech kwartach miał już na koncie czterdzieści dwa zdobyte punkty. W 33 min po kolejnym jego trafieniu za trzy punkty na tablicy pojawił się wynik 74-73, a trzy minuty później gospodarze prowadzili tylko 82-79. Niestety, w 38 min prowadzenie koszykarzy z Przemyśla wzrosło do czternastu „oczek” (93-79) i przewagi tej tarnowianom nie udało się już zniwelować.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 50, Michał Skowron 10, Dominik Niemczura 8, Mateusz Piska 7, Sebastian Bogusz 6, Piotr Badełek 5, Paweł Zaczkiewicz 5.