Przegrana na inaugurację rundy rewanżowej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przegrana na inaugurację rundy rewanżowej

Na inaugurację rundy rewanżowej, pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zagrały na wyjeździe z Jokerem Mekro Energoremont Świecie, z którym w pierwszej rundzie wygrały u siebie 3-1. Rewanż siatkarek ze Świecia był udany, tarnowianki przegrały w sobotę 1-3 (25-16, 21-25, 23-25, 22-25).

W pierwszym secie podopieczne trenera Michała Betlei cały czas kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Po serii zagrywek Magdaleny Jurczyk i Joanny Sikorskiej tarnowianki prowadziły 8-3, a chwilę później po ataku tej pierwszej wygrywały 13-7. W dalszych minutach cały czas utrzymywało się kilkupunktowe prowadzenie przyjezdnych, które po akcji Magdaleny Szabó prowadziły 18-11. Wygraną w tym secie naszych siatkarek przypieczętował blok Joanny Sikorskiej.

Początek drugiej partii należał do miejscowych, szybko jednak na tablicy pojawił się wynik 7-4 dla zespołu z Tarnowa. W kolejnych fragmentach seta tarnowiankom nie wiodło się tak dobrze i świecianki doprowadziły do korzystnego dla siebie wyniku 17-13. Seria udanych zagrywek Magdaleny Pytel doprowadziła do remisu 18-18. Chwilę później było 20-20, w końcówce seta skuteczniejsze okazały się jednak gospodynie.

W początkowej fazie trzeciego seta żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi większej niż jednopunktowa. Od stanu 13-11 dla Grupy Azoty PWSZ wynik znów cały czas oscylował koło remisu. Podobnie jak w drugiej partii, także i w tej odsłonie, końcówka seta znów należała jednak do zawodniczek Jokera Mekro Energoremont.

Czwarty, i jak się później okazało ostatni, set tego pojedynku rozpoczął się od czterech punktów zdobytych przez miejscowe. Chwilę później tarnowianki zmniejszyły straty do jednego zaledwie „oczka” (7-6), kolejne fragmenty meczu znów przebiegały jednak pod dyktando rywalek, które wyszły na prowadzenie 11-8. Kolejny zryw tarnowianek pozwolił im na doprowadzenie do stanu 16-15, ale końcowe fragmenty seta raz jeszcze należały do zawodniczek ze Świecia.

Grupa Azoty PWSZ: Magdalena Szabó, Magdalena Pytel, Paulina Głaz, Magdalena Jurczyk, Joanna Sikorska, Paulina Bałdyga, Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (Libero) oraz Aleksandra Mikołajewska, Klaudia Grzelak.