Przegrana na inaugurację sezonu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przegrana na inaugurację sezonu

Od porażki rozpoczęli sezon trzecioligowi piłkarze ręczni MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W domowym meczu drugiej kolejki „siódemka” prowadzona przez trenera Tomasza Śmieszka przegrała z Atransem Szaflary 24-31 (16-13).

Piłka do piłki ręcznej

W 7 min gospodarze prowadzili 3-2, stracili jednak cztery bramki z rzędu i w 12 min po rzucie Andrzeja Adamczyka przegrywali 3-6. Między 17 a 19 minutą, to tarnowianie zdobyli z kolei cztery bramki nie tracąc żadnej i po rzucie Kacpra Golca wyszli na prowadzenie 8-7. Cztery minuty później Jakub Wzorek powiększył dzielący oba zespoły dystans do trzech „oczek” (11-8). Tę trzybramkową przewagę utrzymali gospodarze do końca pierwszej połowy.

Druga część spotkania rozpoczęła się jednak dla młodej drużyny Pałacu bardzo źle. W 36 min tarnowianie przegrywali już 16-17, a siedem minut później 17-21. W 49 min po rzucie karnym Jakuba Solarza na tablicy pojawił się rezultat 20-24, trzy minuty później po rzucie Mikołaja Wójcika przewaga gości wzrosła natomiast do sześciu trafień (20-26). Gospodarzom udało się ponownie zmniejszyć straty do czterech goli (22-26 w 54 min), dwa trafienia Bartłomieja Kalaty i rzut Kamila Dziedziny, rozwiały jednak ich nadzieje na korzystny rezultat.

MKS Pałac Młodzieży: Jakub Zakrzewski – Kacper Golec 7, Dawid Chudyka 5, Kuba Kanarek 4, Jakub Solarz 3, Kacper Bień 1, Maciej Gwóźdź 1, Maciej Pal 1, Mateusz Szewczyk 1, Jakub Wzorek 1, Igor Kawa, Jakub Kupiec, Jakub Maślanka.