Przegrana po wyrównanym meczu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przegrana po wyrównanym meczu

W ostatnim w tym sezonie meczu małopolskiej ligi kadetek w koszykówce, prowadzona przez trenera Jacka Falkowskiego drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się w hali przy ul. Gumniskiej z Wisłą CanPack Kraków. Mimo porażki tarnowianki zakończyły rozgrywki na trzeciej pozycji, uzyskując awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

Po pierwszej połowie trudno było prorokować, która drużyna sięgnie w tym spotkaniu po komplet punktów. Pierwsza kwarta zakończyła się bowiem trzypunktową wygraną przyjezdnych, w drugiej o dwa „oczka” lepsze okazały się natomiast gospodynie. Do przerwy notowano więc wynik 32-31 dla niepokonanego w tym sezonie zespołu z Krakowa.

O losach meczu zadecydowała praktycznie trzecia kwarta, w której krakowianki zdobyły dwa razy więcej punktów od zespołu trenera Jacka Falkowskiego. Skutek tego był taki, że po trzydziestu minutach przewaga drużyny z Krakowa wzrosła do dziesięciu punktów (50-40). W ostatniej kwarcie gra miała już wyrównany przebieg i mecz zakończył się porażką Pałacu 53-62 (17-20, 14-12, 9-18, 13-12).

Kolejny raz najskuteczniejszą zawodniczką w drużynie MKS Pałac Młodzieży była w tym spotkaniu Emilia Wawrzon (na zdjęciu). Czternastoletnia rozgrywająca zdobyła 33 punkty, a sezon zakończyła z dorobkiem 142 punktów uzyskanych w sześciu ligowych pojedynkach (średnia 23.67 pkt. na mecz).