Przełamana zła seria „Jaskółek” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przełamana zła seria „Jaskółek”

Pogoda storpedowała niestety plany tarnowskich piłkarek i piłkarzy. Ze względu na zły stan boisk, z sześciu zaplanowanych na ten weekend meczów z udziałem tarnowskich drużyn, doszedł do skutku tylko jeden. Piłkarze Unii Tarnów pokonali w nim 3-2 (1-1) JKS 09 Jarosław, przełamując tym samym serię czterech kolejnych porażek. Wygrana ta dała „Jaskółkom” awans na czternaste miejsce w tabeli.

Gospodarze objęli prowadzenie w 28 min. Tarnowianie przejęli wówczas piłkę odbitą od muru po strzale gości z rzutu wolnego, a ich kontra zakończyła się uderzeniem z woleja z 18 metrów Sebastiana Zawrzykraja. Goście wyrównali w 39 min z rzutu karnego, egzekwowanego przez Bartłomieja Gliniaka.

W 73 min JKS zdobył drugiego gola, po uderzeniu z 20 metrów Kamila Stachyry; po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Końcowe minuty należały jednak do tarnowian, a na listę strzelców dwukrotnie wpisali się gracze rezerwowi. W 79 min po wrzutce z rzutu rożnego celnie główkował Damian Lubera, a dziesięć minut później rezultat strzałem pod spojenie słupka z poprzeczką ustalił Damian Bachara. Warto dodać, że przy wszystkich trzech bramkach „Jaskółek” asystował Dawid Sojda.