Przełamanie piłkarzy Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przełamanie piłkarzy Unii

Piłkarze Unii Tarnów przełamali serię czterech ligowych porażek z rzędu i wygrali wjazdowe spotkanie w Pińczowie 3-1. Już środowy mecz w ramach Pucharu Polski, w którym Unia pokonała Orła Dębno 4-0 dawał nadzieje na powrót formy z sierpnia. Trener Marcin Manelski zdecydował się na dokonanie kilku zmian w defensywie, co przyniosło spodziewany efekt. „Jaskółki” wywiozły z Pińczowa trzy punkty.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła umieścić piłki w siatce. Po przerwie worek z bramkami szybko się rozwiązał. Już w 49 min. gola dla Unii zdobył Robert Witek. Gospodarze odpowiedzieli bardzo szybko. Dwie minuty później ponownie był remis. Stracona bramka nie podcięła jednak tranowianom skrzydeł. Bohaterem meczu okazał się wprowadzony w 62 min. meczu, młody wychowanek „Jaskółek” Adrian Ślęzak. W 65 min. znakomicie wykonał rzut wolny, a w kolejnej akcji precyzyjnie uderzył z okolicy szesnastego metra tuż obok słupka. Po wygranej z Nidą Unia zajmuje w tabeli III ligi małopolsko – świętokrzyskiej 9 miejsce. W 10 meczach tarnowianie zdobyli 12 punktów.

Okazją na poprawienie obecnej lokaty będzie mecz z Górnikiem Wieliczka, który zajmuje dopiero 17 miejsce. To spotkanie odbędzie się na Stadionie Miejskim w najbliższą niedzielę o godz. 13:00.

Nida Pińczów - Unia Tarnów 1-3 (0-0)
Bramki: 0-1 Witek 49, 1-1 Biały 51, 1-2 Ślęzak 65, 1-3 Ślęzak 67

Nida: Zyguła - Gruszka, Szafraniec, Kucybała, Kupczyk - Sęk, Wilkus, Sobczyk, Ł. Mika - Biały, Chlewicki.
Unia: Pięta - Sikorski, Goliński, Pawlak, Węgrzyn - Witek, Drozdowicz, Nytko (62 Ślęzak), Wolański - Matras, Ogar (80 Kroker).

Żółte kartki: Kucybała, Kupczyk, Wilkus, Sobczyk, Ł. Mika, Biały - Pawlak, Ogar.