Przemysław Bień najszybszy w Biegu Sokołów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przemysław Bień najszybszy w Biegu Sokołów

Blisko 180 biegaczek i biegaczy osiągnęło linię mety, tradycyjnego, odbywającego się już po raz dwudziesty czwarty Biegu Sokołów z okazji Święta Niepodległości. Uczestnicy zawodów organizowanych przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów pokonywali trasę o długości trzech kilometrów.

Jako pierwszy na mecie – podobnie jak start, położona ona była na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego – zameldował się Przemysław Bień z Jonin (Sekcji Biegowa KS Ryglice), osiągając rezultat 10:30.80 min. Drugie miejsce wywalczył Grzegorz Czyż z Bogumiłowic (Grupa Azoty – Automatyka Tarnów) – 10:42.04 min, a trzecią pozycję zajął tarnowianin Kamil Skiba (PTG Sokół – Świat Pracy) – 10:48.46 min.

Najszybszą wśród kobiet okazała się Anna Jasiak z Woli Rzędzińskiej, która z czasem 12:20.54 min zajęła dwudzieste piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugą biegaczkę wyprzedziła ona o ponad trzynaście sekund, Sylwia Wiatr z Łęgu Tarnowskiego osiągnęła bowiem rezultat 12:33.72 min.

Szczegółowe wyniki poniedziałkowego biegu dostępne są TUTAJ.

Imprezą towarzyszącą XXIV Biegowi Sokołów były biegi dla dzieci i młodzieży do lat 15. W zawodach organizowanych przez MLUKS Tarnów, rywalizacja toczyła się w sześciu grupach wiekowych.