Przemysław Kozioł najszybszy w Biegu Sokołów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przemysław Kozioł najszybszy w Biegu Sokołów

Ponad 100 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie tradycyjnego, odbywającego się z okazji Święta Niepodległości, XXVI Biegu Sokołów. Uczestnicy zawodów mieli do przebiegnięcia trasę o długości 3 kilometrów. Najszybciej pokonał ją Przemysław Kozioł z MLUKS Tarnów, osiągając metę w czasie 10:12.86 min.

XXVI Bieg Sokołów

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył jego klubowy kolega, Jakub Molczyk z Niwki – 10:16.91 min, a trzecią pozycję zapewnił sobie Dominik Kryca z Tarnowa (Team Kopeć) – 10:41.66 min. Wśród kobiet najszybsza okazała się Sylwia Wiatr z Łęgu Tarnowskiego – 13:00.05 min, druga na mecie zameldowała się natomiast Patrycja Lewandowska-Sroka z Mierzenia – 14:02.28 min. Szczegółowe wyniki dostępne są TUTAJ.

Imprezie towarzyszyły biegi dzieci i młodzieży, rywalizujących na dystansach od 200 do 1000 metrów. Organizatorami Biegu Sokołów były: Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów, MLUKS Tarnów oraz Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Honorowy patronat nad zawodami sprawował prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.