Przemysław Kozioł zwycięzcą Biegu Sokołów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przemysław Kozioł zwycięzcą Biegu Sokołów

Blisko 100 biegaczek i biegaczy stanęło na starcie, organizowanego przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów, XXVIII Biegu Sokołów. Najszybszy w tym gronie okazał się Przemysław Kozioł z Tarnowa.

Start do Biegu Sokołów

Trasę o długości 3 kilometrów pokonał on w czasie 11:55.17 min, drugiego na mecie Marcina Serwońskiego z Turzy, pokonując o ponad pół minuty – 12:27.47 min. Trzecie miejsce zajął natomiast zawodnik doskonale znany kibicom, ale z innej dyscypliny sportu, dwukrotny indywidualny mistrz świata juniorów na żużlu, Mateusz Cierniak z Łęgu Tarnowskiego – 12:39.19 min.

Wśród pań jako pierwsza na mecie zameldowała się Nina Skalak z Ilkowic (LKS Burzyn) – 14:07.58 min. Drugie miejsce zajęła Monika Sakłak z Janowic (Team SakłakBiałoszewski) – 14:30.28 min, a na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Jolanta Żurek z Bochni – 14:34.46 min.

W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali: kobiety – 18-29 lat – Nina Skalak; 30-39 lat – Jolanta Żurek; 40-49 lat – Anna Madej (PTG Sokół Świat Pracy Tarnów) – 17:36.89 min; 50-59 lat – Marta Wilczyńska (STG Tarnów) – 18:00.56 min; mężczyźni – 18-29 lat – Przemysław Kozioł; 30-39 lat – Dominik Boda (Szczepanowice – KMP Tarnów RD) – 13:02.38 min; 40-49 lat – Mirosław Rajski (Wierzchosławice) – 12:49.65 min; 50-59 lat – Robert Kupisz (Ekipa z Tarnowa – Radłów) – 13:28.48 min; 60-69 lat – Antoni Tarczoń (Tarnów) – 15:29.84 min; powyżej 70 lat – Wincenty Bukowiec (Partner Alma Limanowa – Krosna) – 17:53.68 min.

Szczegółowe rezultaty Biegu Sokołów dostępne są na stronie https://dostartu.pl/bieg-soko-ow-2023-cc8436. Imprezie towarzyszyły biegi dzieci i młodzieży oraz Bieg Integracyjny „Razem do celu” dla młodzieży z niepełnosprawnością.