Przerwali passę zwycięstw lidera - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przerwali passę zwycięstw lidera

W sobotnim meczu trzeciej ligi piłki ręcznej mężczyzn, Pałac Młodzieży Tarnów zmierzył się na wyjeździe z Atransem Szaflary. Tarnowianie wygrali to spotkanie 31-30 (17-13), przerywając tym samym serię czterech kolejnych wygranych lidera.

Piłka do piłki ręcznej

Na pierwszą bramkę czekać trzeba było do 6 min, kiedy między słupki trafił Maciej Pal. Chwilę później rzut karny wykorzystał Dawid Chudyka i Pałac prowadził 2-0. W 12 min po trafieniu Jakuba Solarza przewaga gości wzrosła do trzech trafień (7-4). Sześć minut później akcje Kuby Kanarka i Kacpra Golca dały natomiast podopiecznych trenera Tomasza Ciapały prowadzenie 11-7. Największą w tej odsłonie przewagę osiągnęli tarnowianie w 21 min, kiedy po rzucie Jakuba Solarza wygrywali 14-9. Na początku 30 min gospodarze zbliżyli się na dystans dwóch trafień (13-15), ale po rzutach Kacpra Golca i Dawida Chudyki, na przerwę obie „siódemki” zeszły przy czterobramkowym prowadzeniu Pałacu.

W 36 min Atrans przegrywał tylko 17-19, dwie minuty później Jakub Wzorek powiększył przewagę ekipy z Tarnowa do pięciu bramek (22-17). W 46 min gospodarze znów zbliżyli się na dystans dwóch trafień (22-24), a pięć minut później po rzucie Michała Skwary doprowadzili do remisu 26-26. Odpowiedź graczy Pałacu była jednak błyskawiczna i w 54 min Kacper Golec wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 29-26. Nie oznaczało to absolutnie końca emocji. W 56 min notowano bowiem wynik 28-29, a w 60 min po dwóch trafieniach Piotra Prusaka na tablicy pojawił się wynik 30-30 (w 57 min przy stanie 27-30 rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Solarz). Ostatnie słowo należało jednak do tarnowian, a konkretnie do Kuby Kanarka, którego rzut zapewnił komplet punktów „siódemce” MKS PM.

MKS Pałac Młodzieży: Szymon Bućko - Kacper Golec 8, Dawid Chudyka 7, Jakub Solarz 7, Kuba Kanarek 5, Mateusz Śmieszek 2, Maciej Pal 1, Jakub Wzorek 1, Maciej Gwóźdź, Igor Kawa, Jakub Kupiec, Jakub Maślanka.