Przerwana seria porażek Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przerwana seria porażek Unii

Pierwszy w tym sezonie punkt zdobyli podczas minionego weekendu piłkarze Unii Tarnów. Remisami zakończyły się także mecze rezerw „Jaskółek” i Iskry Tarnów, a oba zespoły Metalu Tarnów zdobyły komplet punktów. Jedyną naszą drużyną, która podczas tego weekendu nie zdobyła punktu w seniorskich rozgrywkach ligowych była Tarnovia.

Piłka do piłki nożnej

Piłkarze trzecioligowej Unii Tarnów przełamali w piątek serię ośmiu kolejnych porażek. Po meczu, w którym tarnowianie mogli sięgnąć po trzy punkty, ale równie dobrze mogli zejść z boiska pokonani, Unia zremisowała na wyjeździe z KS Wiązownica 3-3, do przerwy prowadząc 2-0. „Jaskółki” objęły prowadzenie w 16 min po strzale Filipa Padły. Wynik do przerwy ustalił natomiast w 42 min Artur Biały. Początek drugiej odsłony należał do gospodarzy. Już w 48 min kontaktową bramkę strzelił Kornel Kordas. Dziesięć minut później do remisu doprowadził Rafał Michalik, a w 62 min po raz drugi piłkę między słupki skierował Kornel Kordas. Ostatnie słowo należało jednak do Unii, a konkretnie do Szymona Adamskiego, który w 74 min zdobył gola na wagę pierwszego w tym sezonie punktu dla „Jaskółek”.

W ósmej kolejce piątej ligi nasze zespoły zanotowały komplet możliwych rozstrzygnięć. Tradycyjnie już w tym sezonie, najlepiej z tarnowskiej trójki spisał się Metal Tarnów. Wygrana 2-1 (0-0) w wyjazdowym meczu z LKS Szaflary nie przyszła jednak ekipie z ulicy Warsztatowej łatwo. Zwycięstwo zapewniła sobie ona dopiero w 90 min po strzale debiutującego w zespole Przemysława Kapka. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 65 min, gdy gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Bartosz Bryjak. Wyrównującego gola zdobył natomiast w 81 min Paweł Jękosz.

Grająca na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Unia II Tarnów zremisowała 2-2 (1-1) z Orłem Dębno. Gospodarze bardzo szybko, bo już w 4 min objęli prowadzenie za sprawą Wiliama Woltyńskiego. W 42 min bramkę na 1-1 strzelił Jakub Stypka. Po zmianie stron oba gola padły w początkowym kwadransie. W 50 min na listę strzelców wpisał się Kacper Rajca, a wynik ustalił osiem minut później Jakub Stypka.

Kolejnej porażki doznali natomiast piłkarze Tarnovii, przegrywając na wyjeździe 0-7 (0-2) z Zalesianką Zalesie. Do przerwy bramki dla miejscowych zdobyli Robert Gancarczyk (11 min) oraz Mariusz Koszut (26 min). W drugiej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisywali się: Wojciech Gocal (56 i 80 min) oraz Marcin Augustyn (70 i 83 min), a autorem trafienia na 5-0 był w 79 min Sylwester Wierzycki.

Po ośmiu kolejkach, Metal Tarnów zajmuje drugie miejsce, o pięć punktów ustępując liderowi, Okocimskiemu Brzesko. Rezerwy Unii Tarnów z dorobkiem dwóch remisów i sześciu porażek klasyfikowane są na przedostatniej piętnastej pozycji. Tabelę zamyka natomiast Tarnovia, która przegrała wszystkie osiem meczów, notując w nich bilans bramkowy 1-28.

Podobnie, jak obie drużyny Unii oraz Tarnovia, na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo czekają także piłkarze i kibice Iskry Tarnów. W meczu szóstej kolejki klasy „A” drużyna z Krzyża zremisowała na wyjeździe 1-1 (1-1) z Orłem Lisia Góra i klasyfikowana jest w tabeli na dwunastej pozycji. Pierwsza bramka padła w tym meczu w 24 min, a zdobył ją dla miejscowych Bartłomiej Ptak. Autorem wyrównującego gola był natomiast w 40 min Bartłomiej Jarmuła.

Po czwarte w tym sezonie zwycięstwo sięgnęły występujące w klasie „B” rezerwy Metalu Tarnów. Grający przed swoimi kibicami tarnowianie pokonali Radlną 2-1 (0-1). Podobnie jak koledzy z pierwszego zespołu, także i piłkarze drugiej drużyny Metalu musieli jednak odrabiać straty, a zwycięską bramkę zdobyli w samej końcówce meczu. Na gol zdobyty w 22 min z rzutu karnego przez Marcina Jarosza odpowiedzieli bowiem celnymi strzałami Arkadiusza Rajczyka (57 min) oraz Huberta Dulęby-Czarneckiego (89 min). Metal II Tarnów zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli, wyprzedzające go o trzy punkty Zryw Wielka Wieś i Wierzchosławice-Ostrów, mają jednak rozegrany o jeden mecz więcej.