Przerwana seria porażek koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przerwana seria porażek koszykarzy MUKS 1811 Unii

Pokonując w wyjazdowym meczu 91-61 (27-28, 16-10, 23-13, 25-10) MKS II Dąbrowa Górnicza, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów przerwali serię sześciu kolejnych porażek w spotkaniach o mistrzostwo drugiej ligi. Na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej, podopieczni trenera Jarosława Mosio zajmują w tabeli jedenaste miejsce.

Na początku 4 min, po „trójce” Jacka Sulowskiego, tarnowianie prowadzili 8-7. Akcja 2+1 Dawida Rasztabigi oraz dwa trafienia Bartosza Chodukiewicza, spowodowały jednak, że jeszcze w tej samej minucie było 14-8 dla ekipy z Dąbrowy Górniczej. Kolejna trzypunktowa akcja – tym razem w wykonaniu Sebastiana Stępnia – pozwoliła gospodarzom na doprowadzenie w 7 min do wyniku 22-13, a minutę później zespół outsidera wygrywał 24-14. Skuteczna gra Tomasza Palmowskiego spowodowała, że na osiemdziesiąt sekund przed końcem pierwszej kwarty straty tarnowian zmalały do dwóch tylko punktów (24-22), a odsłona ta zakończyła się jednopunktowym tylko zwycięstwem gospodarzy.

Druga „ćwiartka” rozpoczęła się bardzo dobrze dla naszych koszykarzy, którzy zdobyli osiem punktów z rzędu i w 14 min po akcji Michała Skowrona wygrywali 35-28. Trzy minuty później po „wsadzie” Tomasza Palmowskiego przewaga tarnowian wzrosła do jedenastu punktów (41-30), ale akcja Michała Batorskiego oraz sześć z rzędu punktów Bartosza Chodukiewicza, spowodowały, że w 19 min nasz zespół prowadził tylko 41-38. Ostatnie w tej kwarcie słowo należało do podopiecznych trenera Jarosława Mosio, a konkretnie do Michała Szewczyka, po którego trafieniu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43-38 dla MUKS 1811 Unii.

W 23 min Tomasz Bryzek powiększył prowadzenie naszego zespołu do jedenastu „oczek” (51-40). W odpowiedzi na „trójkę” Dawida Rasztabigi, tarnowianie zdobyli natomiast jedenaście punktów z rzędu i po trafieniu Tomasza Bryzka wygrywali 62-43. W końcówce tej części spotkania, dzięki skutecznej grze Bartosza Chodukiewicza, który zdobył ostatnie sześć punktów dla swojego zespołu, koszykarze z Dąbrowy Górniczej zmniejszyli nieco straty i po trzydziestu minutach przegrywali 51-66.

Ostatnia kwarta znów rozpoczęła się po myśli zawodników MUKS 1811 Unii, którzy po pięciu punktach Łukasza Kasperca oraz akcji Tomasza Bryzka, w 33 min wygrywali 73-51. Chwilę później ten ostatni trafił za trzy punkty i na tablicy pojawił się wynik 53-78. Rzuty wolne Sebastiana Stępnia zmniejszyły nieco dzielący oba zespoły dystans (60-82 w 37 min), rzut za trzy punkty Mateusza Piski oraz akcja 2+1 Michała Skowrona, spowodowały jednak, że na niewiele ponad minutę przed końcem meczu nasz zespół prowadził 88-60. Wygraną tarnowian przypieczętowało trafienie Michała Skowrona.

MUKS 1811 Unia: Tomasz Bryzek 25, Tomasz Palmowski 14, Michał Skowron 13, Łukasz Kasperzec 8, Jacek Sulowski 8, Łukasz Wardziński 7, Michał Szewczyk 6, Mateusz Piska 5, Dominik Niemczura 3, Michał Kaliński 2.