Przestój w trzeciej kwarcie przyczyną wysokiej porażki - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przestój w trzeciej kwarcie przyczyną wysokiej porażki

W drugim meczu rewanżowej rundy finału „A” drugiej ligi kobiet region południe, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów zagrały w hali przy ul. Gumniskiej z RMKS XBEST Rybnik. Spotkanie to zakończyło się porażką naszej drużyny 54-71 (16-19, 14-18, 5-19, 19-15).

Mecz drugiej ligi koszykówki kobiet: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - RMKS XBEST Rybnik

Pierwsza kwarta miała bardzo wyrównany przebieg, a na prowadzeniu była w niej raz jedna, raz druga drużyna. Wynik meczu otworzyła Gabriela Ramian, ale w 4 min tarnowianki przegrywały 4-6. Po dwóch trafieniach Katarzyny Śmiertki na tablicy pojawił się wynik 8-6, a dwie minuty później po chwilowej stracie prowadzenia (8-9) i kolejnej punktowej akcji tej zawodniczki, Pałac wygrywał 12-9. Na dwie minuty przed końcem tej „ćwiartki” podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka prowadziły jeszcze 16-13, dwa rzuty Beaty Jurczyńskiej oraz trafienia z linii rzutów wolnych Joanny Soboty, spowodowały jednak, że odsłona ta zakończyła się trzypunktową wygraną rybniczanek.

W 14 min było 23-21. Potem oba zespoły zdobywały punkty seriami. W 16 min przyjezdne prowadziły więc 27-21, a minutę później dzięki akcji 2+1 Pauliny Liszki notowano rezultat 27-26. Jeszcze w tej samej minucie za trzy punkty trafiła Magdalena Maksymowicz, doprowadzając do remisu 29-29. W końcówce pierwszej połowy skuteczniejsze były jednak koszykarki ze Śląska. W 19 min wygrywały one 34-29, aby po rzucie wolnym Joanny Soboty zejść do szatni przy siedmiopunktowym prowadzeniu (37-30).

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Kingi Jaworskiej i były to jedyne punkty z gry zdobyte w tej kwarcie przez MKS Pałac Młodzieży. Potem nastąpił fragment spotkania, który zadecydował o porażce Pałacu. Seria rybniczanek rozpoczęła się od pięciu „oczek” Eweliny Najduch. Następnie przyjezdne zdobyły osiem kolejnych punktów i w 27 min po dwóch z rzędu trafieniach Natalii Rusińskiej wygrywały 50-32. W odpowiedzi na trafienia z linii rzutów wolnych Kingi Jaworskiej (jedno) i Pauliny Liszki (dwa), rybniczanki powiększyły swój dorobek o kolejne sześć punktów i po trzydziestu minutach prowadziły 56-35.

W 33 min po „trójce” Dominiki Bednarek przewaga RMKS XBEST wzrosła do dwudziestu pięciu punktów (62-37), a minutę później zespół z Rybnika prowadził 67-41. W ostatnich minutach tarnowianki zmniejszyły nieco dystans – głównie dzięki Paulinie Liszce, która w tym fragmencie meczu zdobyła siedem punktów, kończąc ostatnią kwartę z dorobkiem jedenastu „oczek” – przegrywając ostatecznie różnicą siedemnastu punktów.

Warto zauważyć, że gospodynie zagrały w sobotę bez Debory Sajdak-Malec. Grająca asystentka trenera Krzysztofa Wawrzonka przebywała bowiem w tym czasie w Człuchowie, gdzie rozgrywane były mecze dywizji A Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (tarnowianka była tam asystentką trenera reprezentacji Małopolski, Łukasza Nabielca).

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 21 (1x3), Katarzyna Śmiertka 10, Kinga Jaworska 7, Barbara Śmiertka 7, Gabriela Wajda 4, Magdalena Maksymowicz 3 (1x3), Gabriela Ramian 2, Emilia Bartoszek 0, Aleksandra Kopacz 0, Sylwia Słowik 0.