Puchar nie dla „Jaskółek” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Puchar nie dla „Jaskółek”

Na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego rozegrany został wczoraj finałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie. Wolania Wola Rzędzińska pokonała w nim 4-2 (2-1) Unię Tarnów i tym samym reprezentować będzie PPN Tarnów w rozgrywkach wojewódzkich.

Finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie: Wolania Wola Rzędzińska - Unia Tarnów

Wolania objęła prowadzenie w 23 min po strzale z woleja Adriana Wójcika. Niespełna dziesięć minut później (32 min) prowadzenie nominalnych gospodarzy podwyższył Albert Stolarz. Wynik do przerwy ustalił natomiast w 39 min strzałem z rzutu wolnego Patryk Orlik.

W 61 min po strzale Viktora Putina było 2-2, Kolejne minuty przebiegały pod dyktando „Jaskółek”, po uderzeniach tarnowian piłka trafiała jednak w słupki lub poprzeczkę, bądź też skutecznie interweniował bramkarz Wolanii. Końcówka spotkania należała natomiast do zespołu z Woli Rzędzińskiej. O zwycięstwie czwartoligowców przesądziły dwa trafienia – 82 i 88 min - Mateusza Michonia.