Pucharowy awans Grupy Azoty Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pucharowy awans Grupy Azoty Unii

W rozegranym wczoraj meczu drugiej rundy Orlen Pucharu Polski w piłce ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z występującą w Lidze Centralnej, Handball Stalą Mielec. Pojedynek ten zakończył się wygraną „Jaskółek” 36-32 (19-16).

Mecz Orlen Pucharu Polski w piłce ręcznej mężczyzn: Handball Stal Mielec - Grupa Azoty Unia Tarnów

Spotkanie rozpoczęło się od bramki Jakuba Adamskiego, ale w 5 min mielczanie prowadzili 3-1. W 11 min po akcji Alberta Sanka na tablicy pojawił się wynik 4-4, a w kolejnych minutach żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi wyższej niż jednobramkowa. W 22 min po rzucie Dawida Ruhnke było jeszcze 12-12. Trafienia Pawła Podsiadły i Aliaksandra Bushkoua, dały tarnowianom dwubramkowe prowadzenie (14-12 w 23 min), a w 26 min po wykorzystanym przez Pawła Podsiadłę rzucie karnym, przewaga gości wzrosła do trzech trafień (16-13). Tę trzybramkową przewagę zespół trenera Marcina Janasa utrzymał do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie dwie pierwsze bramki zdobył były gracz Handball Stali, Dzmitry Smolikau i w 32 min tarnowianie prowadzili 21-16. Odpowiedź mielczan była jednak błyskawiczna i w 34 min Karol Przychodzień zmniejszył dzielący oba zespoły dystans do dwóch zaledwie goli (19-21). Kolejne minuty znów należały jednak do Grupy Azoty Unii, która w 40 min po dwóch z rzędu trafieniach Michała Słupskiego wygrywała 25-20. W odpowiedzi na dwie bramki mielczan, tarnowianie trzykrotnie trafili do bramki gospodarzy i w 45 min po kolejnym rzucie Pawła Podsiadły wygrywali 28-22. Skuteczna gra Vladyslava Parovinchaka spowodowała natomiast, że w 50 min na tablicy pojawił się rezultat 23-32. Między 52 a 56 minutą gospodarze rzucili pięć bramek nie tracąc żadnej i przegrywali tylko 29-33. Dwa trafienia Marcela Zdobylaka oraz rzut Łukasza Kucharzyka pozwoliły jednak „Jaskółkom” na zachowanie czterobramkowej przewagi.

Bramka zdobyta przez Łukasza Kucharzyka była jego ostatnim, przynajmniej na jakiś czas, trafieniem w barwach „Jaskółek”. Jak podaje oficjalna strona Grupy Azoty Unii Tarnów, w związku z trudną sytuacją finansową z jaką w chwili obecnej zmaga się klub, na mocy porozumienia stron podjęta została bowiem decyzja o zakończeniu współpracy z obrotowym, który do Tarnowa trafił przed sezonem z Gwardii Opole. Od rundy rewanżowej reprezentował on będzie barwy Energi MKS Kalisz.

Grupa Azoty Unia: Jakub Wysocki, Patryk Małecki – Paweł Podsiadło 6, Dzmitry Smolikau 5, Michał Słupski 4, Jakub Adamski 3, Aliaksandr Bushkou 3, Łukasz Kucharzyk 3, Vladyslav Parovinchak 3, Marcel Zdobylak 3, Jakub Tokarz 2, Przemysław Mrozowicz 1, Albert Sanek 1, Jakub Sikora 1, Konrad Wątroba 1, Korneliusz Małek.