Pucharowy awans Tarnovii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pucharowy awans Tarnovii

W pierwszej rundzie piłkarskiego Pucharu Polski kobiet na szczeblu centralnym, pierwszoligowy zespół Tarnovii pewnie pokonał w Warszawie drużynę juniorek tamtejszego MUKS Praga.

Piłkarki Tarnovii

Pierwszą bramkę zdobyły, występujące w Centralnej Lidze Juniorek, gospodynie. Po kwadransie gry, tarnowską bramkarkę, Wiktorię Chowaniec pokonała Nina Warachowska. Do pierwszego w tym spotkaniu remisu doprowadziła w 35 min Julia Szostak. Na przerwę oba zespoły zeszły przy prowadzeniu ekipy ze stolicy, w 41 min na listę strzelczyń wpisała się bowiem Marta Krukowska.

Po czterech minutach gry w drugiej połowie, za sprawą celnego strzału Katarzyny Białoszewskiej było 2-2. Radość tarnowianek znów była jednak krótka, gdyż w 51 min po raz drugi między słupki trafiła Nina Warachowska. Dalsze minuty przebiegały już pod dyktando naszego zespołu. W 69 min drugie trafienie zaliczyła Katarzyna Białoszewska, a w końcowym kwadransie tarnowianki jeszcze trzykrotnie pokonały miejscową bramkarkę. W 78 min Tarnovię na prowadzenie wyprowadziła Agnieszka Derus. Trzy minuty później swoją bramkę zdobyła Gabriela Krawczyk, a w 87 min wynik na 3-6 (2-1) ustaliła Katarzyna Trytek.

Mecze kolejnej rundy - 1/16 finału – kobiecego Pucharu Polski zaplanowane są na środę 18 listopada. Losowanie par odbędzie się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w piątek, 6 listopada.